Kolejna inwestycja w ramach Kontraktu Samorządowego

Miasto z Wizją / 15.08.2018 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: Mamy wolne środki. Chcemy za nie zbudować ścieżkę rowerową - od Sójczego Wzgórza do Parsęcka

O szczecineckim Kontrakcie Samorządowym napisaliśmy już niemal wszystko. Przypomnijmy, że w jego ramach Szczecinek unowocześnił oświetlenie uliczne. Zbudował też sieć ścieżek rowerowych, a w fazie przygotowania jest budowa multimedialnych przystanków autobusowych.

Okazuje się jednak, że miasto ma szanse na rozszerzenie pakiet Kontraktu Samorządowego.

- W czasie realizacji w/w inwestycji poczyniliśmy pewne oszczędności, wynoszą one około 1,5-1,6 mln zł - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Daniel Rak.

- Dlatego też zabiegamy, aby te środki stosownie zagospodarować i wydać na kolejną, bardzo potrzebną miastu inwestycję. Myślę tu o budowie ścieżki rowerowej łączącej rondo Leśne przy Sójczym Wzgórzu z Parsęckiem.

W tym miejscu należy podkreślić, że w chwili projektowania budowy tzw. małej obwodnicy Szczecinka granica administracyjna miasta kończyła się na obecnym rondzie Leśnym. Dalej były tereny Gminy Szczecinek, które 1 stycznia 2010 roku włączono do miasta.

- Myśmy tą część małej obwodnicy zagospodarowali. Myślę tu o budowie chodnika i ścieżki rowerowej od ronda Generalskie do ronda Leśnego. Dalej to jest, przynajmniej dla rowerzystów, przysłowiowa droga rzez mękę - podkreśla nasz rozmówca.

- Kamienistą ścieżką - drogą techniczną nie da się po prostu jeździć. Dlatego rowerzyści często wjeżdżają na obwodnicę narażając się na mandaty, bo jazda jednośladem jest tam zabroniona.

Jak ujawnił nam Daniel Rak, nowa ścieżka rowerowa zaczynałaby się na rondzie Leśnym, biegła do ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Trzesiece, przed nim skręcała w prawo, do góry i biegła obecną polną drogą aż do Parsęcka.

- Gdyby udało się nam zaaplikować w Kontrakcie, to wspólnie z Gminą Szczecinek będziemy chcieli taką inwestycję poczynić - kończy D. Rak.