Kolejnego "Gryfitę Szczecineckiego" poznamy w sobotę

Miasto z Wizją / 03.10.2018 / Komentarze
Wpłynęło 20 zgłoszeń kandydatów do tego tytułu. Uroczystą galę uświetni koncert Małgorzaty Ostrowskiej i grupy Feel

Już w najbliższą sobotę, 6 października o godz. 18.00 odbędzie się kolejna, trzecia uroczysta gala, w trakcie której poznamy osobę, która swoją postawą oraz podejmowanymi działaniami wywarła wpływ na rozwój szeroko rozumianej kultury i promocji Szczecinka.

Kapituła konkursu nie miała łatwego zadania, bowiem w tegorocznej edycji mieszkańcy zgłosili dwudziestu kandydatów do tego prestiżowego tytułu. O tym, kto zostanie tegorocznym „Gryfitą Szczecineckim” dowiemy się już za kilka dni.

Przypomnijmy. W 2014 roku po raz pierwszy w Szczecinku odbył się konkurs, mający na celu wyłonienie „Gryfity Szczecineckiego” – osoby, która swoją postawą i działaniami wyróżnia się na tle pozostałych mieszkańców, dbając jednocześnie o dobre imię naszego miasta. To nagroda przyznawana przez burmistrza miasta dla osób działających na rzecz szeroko rozumianej kultury i promocji Szczecinka.

To prestiżowe wyróżnienie już dwukrotnie wręczone zostało tym, którzy w szczególny sposób zasłużyli się w dziedzinie sztuki, literatury, upowszechnianiu kultury, muzyki, tańca oraz filmu i teatru. Kandydatów do nagrody podczas każdej z edycji mogły zgłaszać m.in.: instytucje kultury, związki i stowarzyszenia społeczno-kulturalne, szkoły, jednostki organizacyjne oraz mieszkańcy Szczecinka.

Po dwóch edycjach konkursu, jego organizację wstrzymano na blisko dwa lata. - Przerwę zrobiliśmy m.in. dlatego, że Szczecinek jest stosunkowo niewielkim miastem. Doszliśmy do wniosku, że nagradzanie wybitnych przedstawicieli naszych różnych dziedzin kultury  jest nadmiernym napinaniem się co roku i powoduje, że mamy dosyć krótką „ławkę” tych, którzy mogą pretendować do tego tytułu – mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Tego dnia po oficjalnej gali odbędzie się także koncert z udziałem zespołu Feel oraz Małgorzaty Ostrowskiej, na który już teraz organizatorzy zapraszają mieszkańców.

Tekst: Marzena Góra