Koniec z zajmowaniem miejsc w szpitalnych kolejkach

Miasto z Wizją / 29.05.2018 / Komentarze
W szczecineckiej placówce właśnie uruchomiony został elektroniczny system kolejkowy

Mieszkańcy, którzy odwiedzają poradnie mieszczące się w szczecineckim szpitalu, będą musieli nieco zmienić swoje stare przyzwyczajenia. Dotychczas niektórzy pacjenci, niezależnie od umówionej godziny, pojawiali się w placówce już na długi czas przed rozpoczęciem przyjmowania wizyt przez lekarza. Wszystko po to, aby być przyjętym jako pierwszym.

Teraz, zamiast ustawiać się w „ogonku” i pilnować zajętego miejsca, będą oni czekać na swoją kolej zgodnie z umówioną wcześniej godziną . Właśnie ruszył tu bowiem elektroniczny system kolejkowy. W budynku pojawił się specjalny biletomat. To za jego pomocą interesanci będą mogli zasygnalizować chęć załatwienia swojej sprawy i wizyty u specjalisty.

- Osoby zarejestrowane w danym dniu na wizytę w momencie przybycia do przychodni otrzymują w rejestracji bilet z przypisanym numerem. Numer ten służy wyłącznie celom wywoławczym. Prosimy o zwrócenie uwagi na godzinę wizyty – informuje zarząd szpitala.

Po skorzystaniu z elektronicznego systemu urządzenie wyda nam bilet, na którym znajdziemy m.in. datę i godzinę wydruku, informację o poradni, w której została umówiona wizyta oraz godzina wizyty. Na bilecie znajdzie się także numer określający nasze „miejsce w kolejce”. Warto jednak pamiętać, że numer ten służy jedynie do wywołania pacjenta. Przybycie do porani przed czasem i pozyskanie biletu nie uprawnia do wejścia do danej poradni przed wyznaczoną godziną.

- Dla przykładu osoba, która była umówiona na godzinę 11.00, a przyszła o godzinie 10.40 i nadano jej numer np. 0023 zostanie wywołana przed osobą, która była umówiona na godzinę 12.00, a przyszła o godzinie 09:30 i nadano jej numer 0009. Decydująca jest umówiona godzina wizyty danego pacjenta.

Dodajmy, że osoby, które zarejestrowały się na wizytę przed 25 maja proszone są o kontakt z rejestracją w celu potwierdzenia godziny wizyty.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Word Wide News