Korty już nakryte. Budynek czeka na remont

Miasto z Wizją / 19.01.2016 / Komentarze
Inwestycje w centrum tenisowym

Inwestycja zadaszenia dwóch kortów ziemnych na terenie Regionalnego Centrum Tenisowego przy ul. Piłsudskiego zmierza do finału. Nad kortami pojawiła się już specjalna nadmuchiwana konstrukcja.

- Inwestycję planujemy sfinalizować do końca stycznia br. - mówi "Miastu z Wizją" Robert Duszyński, prezes spółki AQUA TUR zarządzającej krytym basenem i centrum tenisowym. - To dla nas niezwykle istotny termin, gdyż chcemy by już w lutym na korty weszli wszyscy miłośnicy tenisa. Obecnie czekamy jeszcze na montaż zbiorników na olej opałowy do ogrzewnic (systemu grzewczo - nadmuchowego), które utrzymywać będą ciepło pod powłoką.

Jak powiedział nam prezes Duszyński, hala zostanie też oświetlona wewnątrz i na zewnątrz. - Łącznie pod dach trafiło ok. 1300 m2 powierzchni kortów tenisowych - zaznacza nasz rozmówca. - Korty będą też odkrywane. Zamierzamy to czynić w wakacje, w lipcu i sierpniu.

Nakrycie kortów to nie koniec inwestycji na terenie Regionalnego Centrum Tenisowego.

- Jesteśmy w trakcie realizacji drugiego przetarg na rozbudowę i przebudowę budynku administracji – ujawnia prezes Duszyński. – Docelowo chcemy tam przenieść, z obiektu krytych basenów, administrację spółki. Zwolnione przez pracowników pomieszczenia wyremontujemy i przeznaczymy docelowo na cele komercyjne, sportowe i rekreacyjne.

Jak powiedział nam R. Duszyński, niewykluczone jednak, że przetarg zostanie powtórzony po raz trzeci.

Tekst: Sławomir Włodarczyk
Foto: Paweł Adamowski