Koty mają powody do zadowolenia

Miasto z Wizją / 06.02.2018 / Komentarze
Schronisko zajęło II miejsce w konkursie „Nakarm koty z Cote 5”

Już wkrótce nasze bezdomne koty będą miały prawdziwe powody do mruczenia. Do szczecineckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt wkrótce dotrze długo wypatrywana przesyłka. Będzie to nagroda w postaci karmy dla czworonogów – wygrana za zajęcie drugiego miejsca dla naszej placówki w kolejnej edycji internetowego konkursu „Nakarm koty z Cote 5”.

- Schronisko w Szczecinku ma do wykarmienia ok 600 kotów. Są to koty schroniskowe, koty wolno żyjące na terenie schroniska i okolicznych działek oraz koty miejskie z tzw. kocich gniazd – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK. - Udało nam się wygrać karmę w poprzednich dwóch edycjach. O tym, jakie mamy potrzeby, niech świadczy fakt, że karma z wygranej starczała naszym kotom na miesiąc.

Jednak paczkę wypełnioną po brzegi smakołykami, która w najbliższych tygodniach dotrze do schroniska, tak naprawdę bezdomnym zwierzakom sprezentowali mieszkańcy naszego miasta i wszyscy sympatycy miejskiego schroniska. To oni bowiem, oddając każdego dnia swój głos w internetowym plebiscycie, przyczynili się do tej wygranej.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Paulina Nadziejko