"Kronodrzewko" z wieloletnią tradycją

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.04.2019 / Komentarze
W Szczecinku "wyrosły" młode brzozy i klony kuliste

Dziś (sobota 13.04) W Szczecinku i okolicy posadzonych zostanie 10 tys. młodych drzewek, a w kraju - rekordowe 60 tys. Wszystko to w ramach corocznej akcji "Kronodrzewko".

Inicjatywa finansowana przez firmę Kronospan na stałe wpisała się już w historię Szczecinka. Przez 19 lat nad Trzesieckiem wyrosło wiele pięknych i często rzadkich, a co za tym idzie, cennych, gatunków drzew.

Sobotnia akcja "Kronodrzewko" prowadzona jest nie tylko w Szczecinku, ale również na terenie Leśnictwa Spore i w miejscowościach, w których swoje zakłady produkcyjne ma firma Kronospan. Ale nie tylko. Np. rodzice wraz z dziećmi, które uczęszczają do przedszkola zakładowego Kronospanu sadzili drzewka w jego sąsiedztwie - przy ul. Grudziądzkiej.

Pisaliśmy o tym w artykule:

http://www.miastozwizja.pl/dzieci-z-przedszkola-mis-posadzily-drzewka

- Akcja "Kronodrzewko" w swoich założeniach ma przede wszystkim służyć ochronie środowiska naturalnego, jak również podnosić świadomość ekologiczną społeczeństwa. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu z rodzinami i współpracownikami podczas sadzenia drzew, a następnie wspólnego biesiadowania na pikniku rodzinnym.

Od początku akcji, dzięki Kronospanowi, nasz kraj zyskał ponad pół miliona nowych drzew - powiedział m.in. przed rozpoczęciem akcji dyr. Kronospanu Krzysztof Aleksandrowicz.

Przed wyruszeniem na sadzenie drzewek z przedstawicielami mediów, oprócz przedstawicieli największej szczecineckiej firmy, spotkali się m.in.: wiceburmistrz Szczecinka Dorota Rusin-Hardenbicker, poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk i starosta Krzysztof Lis.

- To bardzo ważne wydarzenie edukacyjne dla dzieci, dla młodzieży, także dla dorosłych. Dlatego cieszę się, że mogę wziąć udział w dzisiejszej akcji - podkreśliła Pani Burmistrz  

Udział w akcji wzięli też pracownicy Kronospanu, starostwa i PGK.

- W trym roku zamierzamy także pobić rekord "Kronodrzewka" i zasadzić 60 tys. drzew w całej Polsce. (…) Rzecz jasna, co jest już tradycją, nie koncentrujemy się wyłącznie na sadzeniu drzew leśnych w Sporem, ale również w Szczecinku, m.in. w sąsiedztwie placu zabaw i stanicy wędkarskiej oraz przy ul. Warcisława IV posadzimy piękne  klony kuliste - dodał dyr. K. Aleksandrowicz.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk