Kronospan pokazuje swoje najlepsze produkty

• Tv
Miasto z Wizją / 05.06.2018 / Komentarze
Do Szczecinka zjechali przedstawiciele firm z różnych zakątków Europy, aby uczestniczyć w dziewiątej edycji targów Hausmesse

We wtorek, 5 czerwca w Szczecinku rozpoczęło się jedno z największych w Europie, międzynarodowe wydarzenie, skupiające przedstawicieli firm z branży meblarskiej, którzy przyjechali do nas na zaproszenie firmy Kronospan, aby wziąć udział w dziewiątej edycji targów Hausmesse.

- Jedynie Kronospan Szczecinek organizuje takie targi, corocznie w tym samym miejscu, w naszym zakładzie - mówi "Miastu z Wizją" Krzysztof Aleksandrowicz, dyrektor Kronospanu.

- Dziś mamy dzień szczególny, bo gościmy naszych leśników. Lasy państwowe to nasz najważniejszy dostawca surowca potrzebnego do produkcji wyrobów drewnopochodnych. W 2020 roku nastąpi zmniejszenie dostaw drewna o około 30 proc. Dlatego chcemy przekazać naszym kontrahentom, że wszyscy wspólnie musimy ciężko pracować nad utrzymaniem wielkości produkcji, nauczyć się oszczędzać surowce i przygotować się na nowe technologie, na nowe wyzwania. Wszystko po to by zapewnić naszych klientów, że za kilka lat nie będą mieli problemu z nabyciem naszych płyt meblowych.

Jak powiedział nam dyr. K. Aleksandrowicz, przemysł meblarski w Polsce to potężna i prężna organizacja.

- To rzesza 150 tys. ludzi, którzy eksportują produkty o wartości ponad 50 mld zł rocznie do prawie 40 krajów świata - podkreśla nasz rozmówca. - Dlatego można sobie wyobrazić co by się stało, gdyby nam zabrakło płyty do produkcji mebli.

Szereg prezentacji oraz prelekcji przez najbliższe trzy dni będzie przeplatanych spotkaniami biznesowymi, których efektem ma być zacieśnienie istniejącej lub nawiązanie nowej współpracy pomiędzy Grupą Kronospan a firmami działającymi zarówno w branży meblarskiej, jak i pozostałymi klientami zainteresowanymi nowymi możliwościami oraz produktami oferowanymi przez Kronospan.

Pierwszego dnia targów goście mieli okazję odwiedzić Kronospan Design Center, gdzie zwiedzili halę wystawienniczą przygotowaną na tegoroczną edycję Hausmesse oraz studio MDF, a także poznali branżowe trendy 2018/2019.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników  targów cieszył się Showhouse, czyli pokazowy dom prezentujący możliwości wykorzystania w praktyce poszczególnych rozwiązań. Uzupełnieniem była możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami zarówno w strukturach, jak i we wzornictwie.

Tego dnia miało także miejsce uroczyste otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego. To właśnie tu mają być prowadzone prace m.in. nad opracowywaniem nowych oraz rozwojem już istniejących produktów, kreowaniem najnowszych trendów i tworzeniem innowacji.

Zwieńczeniem pierwszego dnia targów Hausmesse była multimedialna prezentacja dotycząca „Recyklingu w przemyśle drzewnym UTWS – nowoczesne rozwiązania technologiczne dla ochrony środowiska”, udział w warsztatach szkoleniowych odbywających się w Kronospan Design Factory, a także szereg prezentacji nowości produktowych i czas na rozmowy handlowe.

W ciągu najbliższych dni w targach udział weźmie blisko 2 tys. osób, w tym przedstawiciele firm z branży meblarskiej z kilkudziesięciu krajów, jak również przedstawiciele zakładów Kronospan z różnych zakątków Europy.

Jak podkreślają organizatorzy targów Hausmesse, są one niepowtarzalną okazją do skorzystania z bogatej oferty szkoleń, dzięki którym mogą oni poznać i zastosować później w praktyce rozwiązania, proponowane przez wystawców. To także okazja do zapoznania się z trendami i zmianami obowiązującymi w dynamicznie zmieniającym się świecie wzornictwa. Tradycyjnie goście będą mogli także zwiedzić hale produkcyjne zakładu Kronospan w Szczecinku.

Tekst: Marzena Góra/Sławomir Włodarczyk

Foto/wideo: S. Włodarczyk