Kronospan pokazuje swoje najlepsze produkty

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.06.2019 / Komentarze
Do Szczecinka zjechali przedstawiciele firm z różnych zakątków Europy, aby uczestniczyć w dziewiątej edycji targów Hausmesse

W poniedziałek, 10 czerwca w Szczecinku rozpoczęło się jedno z największych w Europie, międzynarodowe wydarzenie, skupiające przedstawicieli firm z branży meblarskiej, którzy przyjechali do nas na zaproszenie firmy Kronospan, aby wziąć udział w dziewiątej edycji targów Hausmesse. Szereg prezentacji oraz prelekcji przez najbliższe dni będzie przeplatanych spotkaniami biznesowymi, których efektem ma być zacieśnienie istniejącej lub nawiązanie nowej współpracy pomiędzy Grupą Kronospan a firmami działającymi zarówno w branży meblarskiej, jak i pozostałymi klientami zainteresowanymi nowymi możliwościami oraz samymi produktami oferowanymi przez Kronospan.

- Targi Hausmesse to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych Szczecinka – podkreślają organizatorzy tego wydarzenia. - Kronospan Design Center (KDC) jest miejscem, w którym inwestorzy i profesjonaliści branży drzewnej i meblarskiej dzielą się pomysłami i znajdują inspirację dla nowych projektów. Uczestnicy tegorocznej edycji targów, na które zostali zaproszeni także przedstawiciele władz, Kościoła, mediów, wielu instytucji oraz leśnicy, poznają nowości produktowe oraz innowacyjne produkty i technologie, wprowadzone przez Kronospan. Przedsiębiorcy będą mieli także możliwość zaprezentowania własnej oferty. Goście zwiedzą także hale ekspozycyjne KDC z pokazowym domem przesuwnym, wyposażonym i wybudowanym z najwyższej jakości materiałów Kronospan.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznych targów najważniejszymi wydarzeniami, towarzyszącymi temu wydarzeniu, było otwarcie nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego Kronospan oraz budynku nowego, przyzakładowego, integracyjnego przedszkola Kronospanu. W tym roku również nie zabraknie równie ważnych wydarzeń. W najbliższą środę, 12 czerwca będzie miało miejsce uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod budowę kolejnej hali Szczecineckiego Klastra Meblowego oraz podpisanie umowy z nowymi uczestnikami klastra.

- Bezpieczny obiekt o powierzchni 35 tys. m2 z pełną infrastrukturą przeciwpożarową, tryskaczową itp. stanie tuż obok hali, w której produkcję prowadzą już m.in. ABO, Tvilum i BHK. Nowa hala zostanie oddana do użytku w przyszłym roku. Będzie mieć możliwość podziału na sekcje, w zależności od potrzeb firm, które będą prowadzić tu produkcję. Specjalnym punktem programu będzie także panel dyskusyjny na temat gospodarki odpadami. W czasie targów będą także miały miejsce spotkania biznesowe oraz prezentacje Strefy Płyt – sprzedażowej sieci Kronospan, liczącej już 113 punktów w całej Polsce.

Jednym z poniedziałkowych punktów programu była m.in. możliwość zwiedzenia przez uczestników targów hali wystawienniczej Hausmesse. Mogli oni także zobaczyć „Showhouse” oraz zapoznać się z nowościami produktowymi i działalnością firmy Silva. Kolejnego dnia targów goście zapoznają się z działalnością skupiona wokół Strefy Płyt. Będzie to okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, omówienia planów na przyszłość oraz prezentacji dostawców. Nie zabraknie też czasu na rozmowy handlowe, zapoznanie się z nowinkami dotyczącymi produktów i nowych rozwiązań logistycznych.

Ostatniego dnia targów goście również będą mogli poznać laureatów konkursu „Kronodesign Dzieciom”, a także obejrzeć liczne prezentacje i wziąć udział w spotkaniach handlowych. Dodajmy, że tegoroczne targi uświetnią swoimi występami zespół Kombi, Electric Light Orchestra oraz Małgorzata Ostrowska.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra