Kup działkę i się wybuduj. Jest taniej

Miasto z Wizją / 08.01.2019 / Komentarze
Miasto sprzedaje trzy atrakcyjnie położone nieruchomości

Niedawno pisaliśmy o miejskich nieruchomościach, które trafiły do sprzedaży. Nabywców znalazły m.in. parcele na osiedlu Marcelin oraz przy ul. Narutowicza.

Teraz miasto przedstawiło kolejną ofertę. Tym razem na przetarg trafią trzy nieruchomości położone przy ul. Derdowskiego, Wodociągowej i Słowiańskiej.

Niezabudowana działka jest do nabycia przy ul. Derdowskiego. To ostatnia wolna nieruchomość położona w sąsiedztwie osiedla domków jednorodzinnych nad Kanałem Zachodnim przy osiedlu Zachód. Działkę o pow. 2037 m2 przeznaczoną pod zabudowę jednorodzinną bądź usługową wyceniono na 150 tys. zł. To o 16 tys. zł mniej niż w poprzednim przetargu.

Do kupienia "od niepamiętnych czasów" jest też działka położona przy ul. Słowiańskiej. Przed laty stał na niej "Dom Młodego Robotnika". Nieruchomość o pow. 1827 m2 wyceniono na 300 tys. zł (w poprzednim przetargu - 302 tys. zł).

Miasto posiada również w swojej najnowszej ofercie działkę o pow. 1619 m2 położoną przy ul. Wodociągowej. Cena nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną to 150 tys. zł (o 16 tys. zł mniej niż w poprzednim przetargu).

Podane ceny nieruchomości (netto) są tzw. "wyjściowymi" na przetargach (ustnych - nieograniczonych), które odbędą się w Urzędzie Miasta w styczniu przyszłego roku. Ratusz zastrzegł, że do ceny ustalonej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w stawce obowiązującej w dniu podpisania umowy notarialnej.