Łagodna zima - trwa remont kolejowych ulic

Miasto z Wizją / 15.01.2020 / Komentarze
Robotnicy pracują głównie na ul. Wiśniowej. Remont za 8,5 mln zł

Niezwykle łagodna tego roku zima sprzyja pracom budowlanym. Trwa m.in. budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Rozpoczęły się też prace przy budowie ścieżki rowerowej z ronda na Sójczym Wzgórzu do ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ciągu ul. Trzesieckiej.

Prowadzony jest też remont kolejowych ulic - Dworcowej, Kolejowej i Wiśniowej. Wykonawca pracuje obecnie głównie na ostatniej z wymienionych ulic. Nie oznacza to, że na Dworcowej i Kolejowej nic się nie dzieje. Koszt inwestycji to około 8,5 mln zł.

Odnowiony, niezwykle ważnym dla Szczecinka ciąg komunikacyjny, ma zostać oddany do dyspozycji kierowców i pieszych latem tego roku.

Przypomnijmy: Łączna długość objętych planowaną przebudową ulic wraz z ich infrastrukturą techniczną wynosi około 700 metrów. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę dróg wraz z budową stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, przebudowę placu przed dworcem PKP, budową miejsc postojowych dla taksówek, przystanku dla wysiadających i wsiadających dla autobusów Komunikacji Miejskiej, miejsc postojowych dla autobusów PKS oraz publicznej toalety miejskiej na placu przydworcowym PKP. Na całym odcinku powstanie też nowa kanalizacja deszczowa.

Inwestycja jest realizowana przy wsparciu funduszy rządowych z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.