Latem zabiorą śmieci raz w tygodniu

Miasto z Wizją / 13.10.2016 / Komentarze
Zmiany w regulaminie utrzymania porządku w mieście

Na najbliższej (poniedziałek 17 października) sesji Rada Miasta podejmie uchwałę w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Chodzi o zmiany polegające m.in. na zwiększeniu częstotliwości odbioru odpadów, w tym wielkogabarytowych i zużytych opon z posesji jednorodzinnych.

O ile radni nie zdecydują inaczej, w okresie od 1 maja do 30 września każdego roku śmieci będą odbierane z posesji, co najmniej raz w tygodniu. Z kolei w okresie od 1 października do 30 kwietnia - co najmniej raz na dwa tygodnie.

Rada zdecyduje też o częstotliwości odbioru z posesji innych rodzajów odpadów. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony odbierane będą, co najmniej raz w miesiącu.

W uzasadnieniu uchwały zapisano, że: "Podjęcie zmiany uchwały wynika z potrzeby zwiększenia w okresie letnim, częstotliwości odbioru odpadów komunalnych zmieszanych powstających w zabudowie jednorodzinnej, spowodowanej koniecznością zachowania odpowiedniego stanu sanitarnego pojemników na odpady. Zwiększono również częstotliwość odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon, które zalegają przy pojemnikach pomiędzy zbiórkami odpadów wielkogabarytowych".

Zmiana regulaminu została pozytywnie zaopiniowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego
w Szczecinku.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.