Lato i jesień pełne atrakcji

• Tv
Miasto z Wizją / 02.08.2018 / Komentarze
Przed nami Wielki Piknik Rodzinny, Weekend Biegowy, Festiwal Materiafest, Maraton MTB i zawody wędkarskie o międzynarodowej randze

W ostatni weekend bawiliśmy się setnie z zespołem Bajm i Papa D. Po raz kolejny odwiedzili Szczecinek uczestnicy Dixie Rajd old Mobile. Tydzień wcześniej za sprawą Art. Pikniku Szczecinek bez wątpienia był kulturalną stolicą Polski.

To nie wszystkie atrakcja, jakie czekają na nas w sierpniu, wrześniu i wczesną jesienią - po prostu w Szczecinku będzie się działo!

- Zgodnie z obietnicami złożonym mieszkańcom Szczecinka staramy się wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną oraz innymi podmiotami aktywnymi w strefie kultury, rozrywki, rekreacji i sportu utrzymać wakacyjne tempo imprez. Dlatego w każdy wakacyjny, i nie tylko, weekend w Szczecinku będzie się coś działo ciekawego - mówi "Miastu z Wizją" Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- Serdecznie zapraszam na strony internetowe SAPiK-u i "Miasta z Wizją", gdzie informujemy o czekających nas w sierpniu, wrześniu i październiku wydarzeniach. Tych, zaręczam, jest bardzo dużo. Dlatego warto prześledzić kalendarz szczecineckich imprez.

- Chciałbym, zwrócić uwagę na kilka większych przedsięwzięć kulturalno-sportowych. Przede wszystkim na dwudniowy Piknik Rodzinny. Pierwszego dnia - 11 sierpnia zapraszamy na Strefę Aktywnego Wypoczynku, gdzie odbędzie się zabawa dla całych rodzin. Natomiast drugiego dnia - w niedzielę Piknik przeniesie się do Kronospanu. To całkowita nowość w ofercie kulturalnej dla mieszkańców Szczecinka. Sponsorem całego wydarzenia jest największy szczecinecki pracodawca. Na terenie Centrum Badawczo - Rozwojowego odbędzie się super impreza z wieloma atrakcjami dla całych rodzin, z bezpłatnym cateringiem, a główną gwiazdą wieczoru będzie zespół Bayer Full.

- Na zakończenie wakacji 1 września przy Wieży Bismarcka odbędzie się VII Festiwal Materia Fest Szczecinek. Głównymi gwiazdami tego największego w północnej Polsce festiwalu muzyki metalowej będą kapele: Frontside, Luxtorpeda, Decapitated, Scylla oraz nasza Materia, czyli organizator całego wydarzenia, dobry duch Szczecinka i promotor miasta nad Trzesieckiem.

- To nie wszystko - zaznacza Kamil Klimek. - Serdecznie zapraszam na Weekend Biegowy i maraton wokół naszego jeziora. W Szczecinku odbędą się też duże zawody wędkarskie w międzynarodowej obsadzie, m.in. łowy osób głuchych i niedosłyszących (zawody o randze Mistrzostw Europy - dop. red.) oraz Crazy Fishermen Trophy Szczecinek, czyli łowy tylko dużych ryb na dwóch jeziorach. To jedna z największych imprez wędkarskich w Polsce i Europie.

Od siebie dodajmy, że w sierpniowe i wrześniowe dni przez nami jeszcze Charytatywny Maraton Zumba, Maraton MTB, Konwent Fantastyki Gryfcon, Ogólnopolski Piknik Modelarski, Dzień Otwarty Strzelnicy Miejskiej, a w pobliskim Bornem Sulinowie Jubileuszowy XV Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych "Gąsienice i Podkowy".

Wideo: SAPiK