Legitymacja służbowa zastąpi… bilet autobusowy

Miasto z Wizją / 07.02.2018 / Komentarze
Pracownicy firm na Bugnie pojadą za darmo

Miasto rozważa podjęcie decyzji o ułatwieniu dojazdu do pracy i z pracy autobusami KM dla pracowników firm zlokalizowanych na Bugnie. Chodzi m.in. o PWiK oraz Eldę.

Taka decyzja ma związek ze złym stanem tymczasowego objazdu z drogi krajowej nr 11 w kierunku na Bugno, Gałowo, Trzcinno i Spore. Niestety, w nie najlepszym stanie jest też tymczasowa ścieżka dla pieszych i rowerzystów prowadząca przez tory obok byłego wiaduktu.

- Rzecz jasna nie zwiększymy częstotliwości kursowania autobusów na liniach rejsowych nr 4 i 7 (dojeżdżają na Bugno - dop. red.). Jednak pracownicy wspomnianych firm, zamiast chodzić przez przejazd kolejowy będą mogli wsiąść do w/w autobusów i pojechać do pracy oraz wrócić z niej do Szczecinka - za darmo. Dla nich "biletem" będzie legitymacja służbowa zakładu pracy. W czasie kontroli będą musieli się nią okazać - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

- O stanie technicznym objazdu długo by mówić. W jakim stanie jest "zastępcza" droga doskonale wiedzą kierowcy, którzy muszą nią jeździć. Jednak jest też spora grupa ludzi, którzy do swojego zakładu pracy dociera na pieszo przejściem przez tory. Niestety, również stan techniczny tego pieszego ciągu komunikacyjnego pozostawia wiele do życzenia. Po sąsiedzku wszystko jest rozkopane. Woda i opady robią swoje. To wszystko tam spływa, powstaje maź, ludzie nie mają jak tam przejść. Stąd też rozważanie decyzji o nieodpłatnym przewożeniu autobusowym pracowników firm zlokalizowanych na Bugnie.