Mała obwodnica Szczecinka świętuje 5 urodziny

Miasto z Wizją / 23.12.2017 / Komentarze
To był inwestycyjny strzał w dziesiątkę - Trzesieka wolna od ciężarówek

Krótko przed świętami Bożego Narodzenia 2012 roku drogowcy oddali do dyspozycji kierowców tzw. małą obwodnicę Szczecinka. Arteria połączyła drogę wojewódzką nr 172 z ul. Kołobrzeską przy osiedlu Zachód. Po drodze od północy ominęła Trzesiekę. To była wówczas największa inwestycja drogowa Szczecinka realizowana w mieście od wielu lat.

Roboty drogowe, w tym budowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia, kosztowały łącznie około 17 mln zł. Z kolei cała inwestycja, łącznie z projektem i wykupem gruntów ponad 22 mln zł. Do budowy, którą rozpoczęto latem 2011 roku dołożył się również samorząd Szczecinka. Miasto przeznaczyło na ten cel kwotę 7,7 mln zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013. Wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło ponad 13mln zł.

Na zdjęciach: Trzesiecka obwodnica tuż przed otwarciem - w grudniu 2012 roku.