Maszerowali w imię rodzinnych wartości

Miasto z Wizją / 09.06.2019 / Komentarze
Ulicami miasta przeszedł VIII Marsz Dla Życia i Rodziny

W niedzielę, 9 czerwca ulicami naszego miasta przeszła grupa mieszkańców, biorąca udział w tegorocznym Marszu Dla Życia i Rodziny. Była to już ósma odsłona tej akcji w Szczecinku.

- Marsz dla Życia i Rodziny jest radosną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla ludzkiego życia. Uczestniczą w niej przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz organizacje społeczne. W ubiegłym roku Marsze zorganizowane były w blisko 140 miastach Polski. Tym wydarzeniem pragniemy zwrócić uwagę społeczeństwa i władz publicznych na konieczność docenienia rodziny jako podstawy społeczeństwa i wspólnoty miłości – deklarują organizatorzy szczecineckiego marszu.

Szczecinecki marsz rozpoczął się mszą św. w kościele pw. Ducha Św. Po jej zakończeniu  mieszkańcy wyruszyli w stronę muszli koncertowej. Korowód przeszedł ulicami: Piłsudskiego, Mickiewicza, 3 Maja, Powstańców Wielkopolskich, Wyścigową Bartoszewskiego i Placem Wolności. Marsz zakończył się na terenie muszli koncertowej, gdzie swój piknik zorganizowały organizacje samorządowe. Tym samym uczestnicy marszu postanowili odwiedzić naszych pozarządowców na ich corocznej imprezie.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra