Miał 2 kg narkotyków. Teraz posiedzi

Miasto z Wizją / 08.06.2016 / Komentarze
Diler za kratkami. Na razie na 3 miesiące

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 28-letniego mężczyznę, mieszkańca Szczecinka, który posiadał w mieszkaniu prawie dwa kilogramy różnego rodzaju narkotyków. Zarzut za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków, to pierwsze konsekwencje prawne, jakie już spotkały dilera. Dziś (środa 8.06) Sąd Rejonowy zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

- Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w poniedziałek (6.06) - mówi "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- W toku podjętych czynności kryminalni podczas przeszukania mieszkania, które zajmował mężczyzna, znaleźli znaczną ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczyli prawie 1052 gramy amfetaminy oraz 818 gramów marihuany. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono również pieniądze w kwocie ponad 17 tys. zł, wagi elektroniczne i woreczki strunowe.

- Tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Zintensyfikowane działania kryminalnych w tej sprawie pozwoliły zebrać materiał dowodowy na podstawie, którego mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielanie zabronionych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

- Dzisiaj sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczamy dalszych zatrzymań w tej sprawie - dodaje asp. A. Matys.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za udzielanie zabronionych substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku (archiwum)