Miasto kupi 26 przezroczystych urn wyborczych

Miasto z Wizją / 17.08.2016 / Komentarze
Nowe wytyczne PKW, konieczne zakupy

Co prawda, wybory samorządowe czekają nas dopiero jesienią 2018 roku (co jeszcze nie jest wcale przesądzone, czy aby nie szybciej), ale już teraz Urząd Miasta wystosował zapytanie ofertowe do firm zajmujących się produkcją urn wyborczych nowego typu. Te, zgodnie z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej z marca br. muszą mieć przezroczyste ściany.

Do obsługi szczecineckich lokali wyborczych potrzeba 26 urn w tym: dla obwodu głosowania: powyżej 750 wyborców – 11 szt., powyżej 750 wyborców, w którym lokal wyborczy dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych – 10 szt., poniżej 750 wyborców – 1 szt., poniżej 750 wyborców, w którym lokal wyborczy dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych – 2 szt. oraz przenośne - dla obwodu głosowania w zakładzie opieki zdrowotnej i w domu pomocy społecznej – 2 szt.

Firmy zajmujące się produkcją takich "cacek" mogą składać oferty do 19 sierpnia br. Firma, która otrzyma zamówienie będzie miała 30 dni na jego sfinalizowanie - od czasu podpisania umowy.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: e-urnywyborcze.pl