Miasto sprzedaje atrakcyjne nieruchomości

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 11.09.2019 / Komentarze
Działki do kupienia przy ul. Derdowskiego, Kaszubskiej, Lipowej, Lelewela i na osiedlu Marcelin

Ratusz przygotował do sprzedaży 13 atrakcyjnych działek położonych w różnych częściach miasta. Można na nich wybudować m.in. dom jednorodzinny lub wielorodzinny czy też przeznaczyć działkę na działalność usługową.

To ostatnia działka zlokalizowana przy ul. Derdowskiego nad Kanałem Zachodnim. Niezabudowaną nieruchomość o pow. nieco ponad 2 tys. m2 można kupić (cena wyjściowa) za 155 tys. zł. Działka zgodnie z planem miejscowym przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub usługową.

Przy ul. Narutowicza do kupienia za 77 tys. zł jest działka o pow. 985 m2 – przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą.

Niezabudowaną działkę o pow. blisko 1500 m2 możemy też kupić przy ul. Lipowej. Jej cena to 170 tys. zł. Przeznaczenie - pod lokalizację budynków mieszkalnych wielorodzinnych lub usługowych albo mieszkalno-usługowych.

Osiedle Marcelin niezmiennie cieszy się popularnością wśród mieszkańców Szczecinka, którzy zamierzają wybudować dom i tam zamieszkać. W najbliższym przetargu (19 września) na sprzedaż jest 6 działek położonych na Osiedlu Poetów. Nieruchomości mają pow. od 581 m2 do 863 m2. Ich cena – od 45 tys. zł do 62 tys. zł. Wszystkie przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną z dopuszczeniem działalności usługowej.  

Miasto sprzeda też niewielką działkę o pow. 366 m2 położoną przy ul. Orzechowej, przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną szeregową i bliźniaczą. Cena wywoławcza to 29 tys. zł.

Dwie niezabudowane nieruchomości o łącznej pow. blisko 7,5 tys. m2 położone przy ul. Kaszubskiej można kupić za 920 tys. zł. Nieruchomość jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną lub zabudowę usługową (przetarg odbędzie się 17 października).

To prawdziwa perełka wśród nieruchomości sprzedawanych przez miasto. Mowa o dwóch działkach (na zdjęciu głównym) o łącznej pow. 5266 m2 atrakcyjnie położonych przy ul. Lelewela. Działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną lub usługową - usługi turystyki, sportu i rekreacji. Jej cena to 1,2 mln zł.

Wszystkie ceny podaliśmy w netto. Miasto zaznacza, że do ceny ustalonej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w stawce obowiązującej w dniu podpisania umowy notarialnej.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk