Miasto sprzedało 3 działki za blisko 150 tys. zł

Miasto z Wizją / 11.02.2016 / Komentarze
Trwa dobra passa w "nieruchomościach"

Początek roku jest dość udany dla ratusza, jeżeli chodzi o sprzedaż miejskich nieruchomości.

Na przełomie roku i w styczniu swoich właścicieli znalazły dwie działki na Osiedlu Generalskim i przy ul. Derdowskiego. Miasto dogadało się też z Sądem Okręgowym w Koszalinie, który kupił budynek byłej szkoły ZDZ przy ul. Boh. Warszawy, w sąsiedztwie nowego gmachu sądu. Kasa ratusza wzbogaciła się łącznie o kwotę blisko 1,3 mln zł.

Przed Sylwestrem niemal od ręki znalazły swojego właściciela trzy działki (w jednym kawałku) położone przy ul. Leśnej. Zostały sprzedane za 1,96 mln zł. Łącznie ratusz zarobił na świąteczno - noworocznych transakcjach prawie 3,5 mln zł. To niemal połowa tego, co w tegorocznym budżecie miasta zapisano w dziale "sprzedaż nieruchomości".

Dobra passa w sprzedaży miejskich nieruchomości trwa nadal.

- Dziś (wtorek 10.02) odbył się przetarg na sprzedaż kolejnych działek - mówi "Miastu z Wizją" Joanna Kosior z Wydziału Nieruchomości Urzędu Miasta.

- Sprzedaliśmy działkę budowlaną przy ul. Dąbrowskiej na osiedlu Marcelin oraz dwie działki przy ul. Wypoczynkowej w Trzesiece. To cieszy, bo łącznie kasa miasta wzbogaciła się o kwotę 146 955 zł netto.