Miasto wspiera młodych sportowców

Miasto z Wizją / 12.01.2019 / Komentarze
Najwięcej pieniędzy na futbol i sporty walki

W 2019 roku na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży miasto przeznaczy kwotę 770 tys. zł.

Pieniądze trafią do młodych sportowców poprzez konkurs ofert ogłoszony właśnie przez burmistrza Daniela Raka. Wsparcie finansowe spożytkowane zostanie w formie dotacji na organizację zajęć sportowo - rekreacyjnych, szkolenie i współzawodnictwo sportowe oraz organizację obozów sportowych.

Najwyższą dotację otrzymają futboliści – 130,5 tys. zł. Z kolei 83 tys. zł trafi do lekkoatletów, 106 tys. zł do sekcji sportów walki, a 59 tys. zł dla siatkarzy.

Pomoc finansową otrzymają również dzieci trenujące akrobatykę sportową i fitness – 50,5 tys. zł, pływanie – 47 tys. zł, koszykówkę – 48 tys. zł, szermierkę – 26,5 tys. zł, strzelectwo – 17,5 tys. zł, sporty wodne – 30 tys. zł, tenis stołowy – 14 tys. zł, szachy – 5 tys. zł, pięciobój nowoczesny i triathlon - po 28,5 tys. zł, badminton – 13 tys. zł, piłkę ręczną - 16,5 tys. zł oraz tenis ziemny - 41,5 tys. zł.

Jak zastrzegł burmistrz w zarządzeniu, dotacja może zostać przeznaczona m.in. na: zakup, odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia uczestników obozów sportowych, koszty licencji oraz opłat za uczestnictwo w zawodach, koszty obsługi sędziowskiej i medycznej, a także ubezpieczenie zawodników, transportu i wynagrodzenia trenerów.

Treść ogłoszenia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta pod adresem: