Miasto wyda w tym roku ponad 140 mln zł

Miasto z Wizją / 16.05.2016 / Komentarze
Zmiany w budżecie na sesji absolutoryjnej

W poniedziałek 16 maja na sesji zbiorą się radni Rady Miasta. Głównym punktem obrad będzie skwitowanie ubiegłorocznego budżetu Szczecinka i udzielenie z tego tytułu absolutorium burmistrzowi Jerzemu Hardie-Douglasowi.

Rada Miasta dokona też zmian w tegorocznym budżecie Szczecinka. Po wprowadzonej korekcie budżetowej miasto będzie miało do wydania w 2016 roku kwotę blisko 140,5 mln zł, przy czym dochody samorządu planuje się na poziomie 137,6 mln zł.

Szczegóły? Zwiększone o kwotę 627, tys. zł zostaną wpływy z subwencji oświatowej. Miasto otrzyma też dotację w wys. 240 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa gniazd na odpady komunalne”. Łącznie z tego tytułu dochody miasta zwiększą się o kwotę 867,3 tys. zł.

To nie wszystko. Rada Miasta pochyli się również nad propozycją zwiększenia wydatków o kwotę 1,89 mln zł oraz ich pomniejszenia o kwotę 628, 5 tys. zł (per saldo zwiększenia o kwotę 1,26 mln zł) w następujących tytułach:

- zmniejszenie o kwotę 330 tys. zł planowanych środków na spłatę odsetek od udzielonych kredytów oraz spłatę udzielonych poręczeń i gwarancji;

- zwiększenie wydatków o kwotę 30 tys. zł z przeznaczeniem środków na zwrot niesłusznie przekazanych w 2015 roku udziałów w podatku dochodowym od osób prawnych.

Rada zdecyduje też o przekazaniu kwoty 500 tys. zł na objęcie udziałów w Spółce Szpital Szczecinek.

Jednocześnie zmniejszone zostaną wydatki w kwocie 40 tys. zł związane z gospodarowaniem odpadami a także zwiększone wydatki w kwocie: 280 tys. zł na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa gniazd na odpady komunalne” oraz na realizację nowego zadania inwestycyjnego pn. „Iluminacja ratusza”.

Jak zaznaczono w projekcie uchwały, zmiany spowodują zwiększenie planowanego deficytu budżetowego do kwoty blisko 2,75 mln zł. Jako źródło jego pokrycia wskazuje się wolne środki.