Michał Ponichtera trenerem z uprawnieniami UEFA A.

Miasto z Wizją / 02.12.2018 / Komentarze
Rosną kadry szczecineckich trenerów piłki nożnej

Szkoleniowiec Akademii Piłkarskiej Szczecinek i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7 Michał Ponichtera z powodzeniem zakończył kurs trenerski pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej i otrzymał tytuł Trenera UEFA A.

- Po trwającym prawie 10 miesięcy kursie, w trakcie którego 32 trenerów, nie tylko z województwa zachodniopomorskiego, doskonaliło swoją wiedzę i prezentowało swoje umiejętności, w miniony piątek w polickim hotelu „Dobosz” uroczyście wręczono trenerskie dyplomy - mówi "Miastu z Wizją" świeżo upieczony szkoleniowiec z licencją UEFA.

- W trakcie trwania kursu trenerzy musieli zmagać się z wieloma wyzwaniami. Każdy z nich zobowiązany był do ocenianego przygotowania odpowiedniego konspektu treningowego, przygotowania i przeprowadzenia prezentacji, analizy meczu piłkarskiego, odbycia stażu trenerskiego w minimum pierwszoligowym zespole piłkarskim lub wiodącej akademii młodzieżowej w kraju lub za granicą oraz napisaniu i obronieniu pracy dyplomowej na wybrany temat.

Komisja, na której czele stał delegat PZPN, były selekcjoner Reprezentacji Polski Paweł Janas jednogłośnie przyznała trenerowi ze Szczecinka opisany wyżej tytuł.

- Wśród uczestników kursu nie brakowało znanych niegdyś byłych piłkarzy jak choćby Robert Dymkowski świetny napastnik Pogoni Szczecin, który rozegrał ponad 250 spotkań w ekstraklasie czy Mariusz Niewiadomski swego czasu zawodnik Lecha Poznań z ponad 200 meczami na najwyższym poziomie piłkarskim w kraju - dodaje M. Ponichtera.

Ostatnim szczeblem do osiągnięcia w strukturze trenerskiej jest tytuł UEFA Pro uprawniający do prowadzenia drużyn w ekstraklasie i pierwszej lidze.

Powodzenia Panie Trenerze.

Opracowanie tekstu: Sławomir Włodarczyk