Miejskie autobusy powrócą na "starą" trasę

Miasto z Wizją / 10.09.2019 / Komentarze
Wiaduktem na ulicy Słupskiej pojedziemy lada dzień

Mieszkańcy osiedla Marcelin i pobliskich miejscowości od długiego czasu z utęsknieniem czekają na zakończenie budowy wiaduktu na ul. Słupskiej i oddanie go do użytku. Dotychczas musieli oni pokonywać dodatkowe kilometry poruszając się objazdem, aby dostać się do centrum Szczecinka. Lada dzień ich problemy komunikacyjne powinny się skończyć.

Prace przy budowie wspomnianego wiaduktu przy ul. Słupskiej dobiegają końca. To oznacza, że już wkrótce droga ta będzie przejezdna. Jeśli nic nie pokrzyżuje planów drogowcom, nowym wiaduktem być może pojedziemy jeszcze w tym tygodniu. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Również Komunikacja Miejska powoli przygotowuje się do wprowadzenia zmian w dotychczasowym kursowaniu linii nr 5. Autobusy na czas zamknięcia wiaduktu także musiały pokonywać drogę dość długim objazdem. Wkrótce jednak wrócą na swoją pierwotna trasę.

- Kiedy wiadukt zostanie otwarty wprowadzimy stosowne zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 5. Będzie to powrót do starego rozkładu jazdy – mówi nam Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej.

– Trudno przewidzieć, kiedy będziemy mogli pojechać już nowym wiaduktem. Jeśli nastąpi to jeszcze w tym tygodniu, to w pierwszej kolejności postaramy się o dostosowanie kursów do obecnie obowiązującego rozkładu. Czyli autobusy pojadą z Marcelina już przez wiadukt, ale skręcą w ul. Narutowicza i dalej do osiedla Zachód tak, jak jeżdżą obecnie. Na swoją „starą” trasę autobusy powrócą od poniedziałku. Oczywiście jeśli wiadukt na ul. Słupskiej zostanie w najbliższych dniach otwarty. Póki co nie chcemy nic zakładać z góry – dodaje nasz rozmówca.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk