Mieszkańcy anonimowo opowiedzą o problemach

Miasto z Wizją / 11.05.2018 / Komentarze
Na podstawie wyników ankiet powstanie propozycja strategii ich rozwiązanywania

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej postanowił jeszcze wnikliwiej przyjrzeć się problemom społecznym, z jakimi borykają się mieszkańcy Szczecinka. Aby jak najwnikliwiej przyjrzeć się temu zagadnieniu, postanowił o zdanie zapytać samych mieszkańców. Swoje opinie każdy może wyrazić anonimowo poprzez wypełnienie krótkiej ankiety znajdującej się TUTAJ.

Opracowaniem wyników ankiet zajmie się Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o., który – oprócz przeprowadzenia samego badania – przyjrzy się także opiniom na temat aktualnych problemów społecznych, z jakimi zmagają się mieszkańcy naszego miasta. Badanie to składa się z ok. 30 pytań ankietowych. Będzie one prowadzone do końca maja w formie wywiadów telefonicznych oraz wspomnianej ankiety internetowej.

Diagnoza społeczna stanie się podstawą do opracowania dokumentu „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Miasta Szczecinka na lata 2019-2026”. – informuje Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz, konsultant ds. animacji społecznej w MOPS Szczecinek. - Na etapie prac diagnostycznych do końca maja zostaną również przeprowadzone spotkanie kreatywno-warsztatowe dla ok. 20 osób z różnych środowisk działających w obszarach rozwiązywania problemów społecznych,  spotkanie focusowe – zogniskowany wywiad grupowy z ok. 10 przedstawicielami podmiotów biorących udział we wdrażaniu strategii oraz pogłębione wywiady telefoniczne z osobami zajmującymi się rozwiązywaniem problemów społecznych.

Dodajmy, ze przedsięwzięcie to jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tekst, foto: Marzena Góra