Mieszkańcy os. Kopernika wspólnie piknikowali

Miasto z Wizją / 09.06.2018 / Komentarze
Serdeczna atmosfera i moc atrakcji - tak w skrócie można opisać III Szkolny Piknik Rodzinny

Jedno z przysłów mówi, że kto ma dobrego sąsiada, ten zawsze ma dobry poranek. Trudno było się z tym nie zgodzić, odwiedzając w sobotę, 9 czerwca teren Szkoły Podstawowej nr 6. Tu późnym rankiem rozpoczął się integracyjny Szkolny Piknik Rodzinny, na którym wspólnie bawili się mieszkańcy os. Kopernika oraz pobliskich ulic. Do imprezy organizowanej przez Szczecinecką Spółdzielnię Mieszkaniową czynnie włączyła się dyrekcja i nauczyciele placówki oraz Rada Osiedla Słowiańska-Łódzka, którzy wspólnie przygotowali moc atrakcji dla wszystkich gości.

- Jest to już trzecia odsłona Rodzinnego Pikniku – mówi nam Lidia Pieńkos z Rady Osiedla Słowiańska-Łódzka. – Każdego roku staramy się, aby zaproponować naszym gościom nowe atrakcje. Tym razem  mieliśmy możliwość gościć u nas bydgoski Teatr Bajeczny, który przyjechał do nas z bardzo fajnym spektaklem „Niezapominajka”. Z kolei pan Andrzej Dąbrowski prowadzi warsztaty wikliniarskie, ucząc tej sztuki wszystkich chętnych. Jest z nami również Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży, które przeprowadza zajęcia animacyjne z dziećmi.

Tego dnia na wszystkich piknikowiczów czekało mnóstwo atrakcji. Dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu, organizatorzy przygotowali liczne rozgrywki i konkursy sportowe, m.in. zawody w koszykówkę oraz piłkę nożną. Najmłodsi mieszkańcy mogli odwiedzić specjalną strefę. Tu dla nich zostały przygotowane stanowiska z malowaniem twarzy, przestrzeń plastyczna, gdzie dzieci mogły wykazać się swoimi talentami, a także plac zabaw. Na pikniku gościli także funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przygotowali miasteczko ruchu „Autochodzik”i tłumaczyli dzieciom m.in. zasady bezpiecznego poruszania się do drodze.

Piknikowicze mogli odwiedzić również stoiska gastronomiczne, gdzie czekały na nich darmowe grillowane kiełbaski, kawa oraz słodki poczęstunek. Niewątpliwie sporym zainteresowaniem cieszyli się także wyjątkowi goście – dwa kucyki, które przyjechały do nas z Lipowego Dworu. Organizatorzy, oprócz dobrej zabawy, zagwarantowali również wiele innych atrakcji m.in. występy tancerzy ze szkoły tańca Top Toys oraz pokaz ratownictwa medycznego. Ponadto każdy mógł wziąć udział w loterii, w której do wygrania czekały atrakcyjne nagrody.

- To nasze coroczne spotkanie powoli przekształciło się w imprezę, w którą bardzo chętnie angażują się również rodzice. Z jednej strony to kolejna okazja do spędzenia czasu z dziećmi, a z drugiej strony robią także coś dla szkolnej społeczności. Piknik Rodzinny przez te trzy lada zdążył wpisać się na stałe do kalendarza i mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy dalej rozwijać tę imprezę – dodaje nasza rozmówczyni.

Tekst, foto: Marzena Góra