Milion złotych więcej na budowę sali sportowej

Miasto z Wizją / 23.05.2019 / Komentarze
Miasto zdecydowało się na sportową inwestycję przy Szkole Podstawowej nr 1

Jak już pisaliśmy w artykule: "Siedem firm chce nam budować…"

pod koniec kwietnia miasto otworzyło oferty na sportową inwestycję - budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Chętnych do budowy jest siedem firm. Niestety, wszystkie oferty, niektóre znacznie, przekraczają kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na inwestycję, czyli 8 mln zł (najtańszą ofertę w kwocie nieco ponad 8,8 mln zł złożyła firma "Telmax" z Człuchowa).

Burmistrz Daniel Rak zdecydował jednak, by inwestycję realizować. Sprawa stanęła na dzisiejszej (czwartek 23.05) sesji Rady Miasta. Radni zdecydowali o zwiększeniu budżetu inwestycji o 1 mln zł (wszyscy głosowali "za" - 19 radnych). Już wiadomo, że miasto przeznaczy na budowę sali 3 mln zł w roku 2019 oraz 6 mln zł w roku 2020. Łącznie 9 mln zł.

Niewykluczone, że ten dość poważny wydatek budżetowy zostanie wsparty dotacją z zewnątrz. Burmistrz Daniel Rak zabiega o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przypomnijmy: Na terenie "jedynki" ma powstać sala sportowa o wymiarach 20 x 40 metrów plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku. Sala będzie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Zakres opracowania obejmuje też adaptację obecnie istniejącej sali gimnastycznej na ciągi komunikacyjne. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

Miasto planuje, że inwestycja zostanie zakończona w połowie grudnia 2020 roku.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto wizualizacja - Urząd Miasta Szczecinek