Militarni z gościną w Szczecinku

Miasto z Wizją / 18.08.2018 / Komentarze
Uczestnicy borneńskiego zlotu stanęli na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich

Dziś (17.08) tuż po południu do Szczecinka zjechała zmotoryzowana reprezentacja kilkutysięcznej rzeszy uczestników Jubileuszowego XV Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Militarnych "Gąsienice i Podkowy". Impreza od wczoraj odbywa się na poradzieckim i poniemieckim poligonie w Bornem Sulinowie.

Na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich było gwarno i wesoło. Uczestników pikniku odwiedziło wielu mieszkańców Szczecinka, starszych i tych najmłodszych. Miłośnicy militariów chętnie pozowali do wspólnych zdjęć.

Kierownictwo Centrum Konferencyjnego "Zamek" powitało uczestników Pikniku Militarnego słodkim poczęstunkiem. Militarni zwiedzili Zamek i spacerowali po piętrowym pomoście na jeziorze Trzesiecko.

W Bornem dziś drugi dzień Zlotu Militarnego. Do miasteczka zlotowego dojeżdżają kolejni uczestnicy największej tego typu imprezy w kraju. Tankodrom dudni od gąsienic czołgów i bojowych wozów piechoty. Kuchnie pracują pełną parą, a producenci odzieży militarnej, sprzętu wojskowego i wojskowej żywności nie narzekają na brak klientów.

Program zlotu w artykule: