Młody węgorz wpłynął do Trzesiecka, Wilczkowa i Ciemina

• Tv
Miasto z Wizją / 27.09.2016 / Komentarze
Zarybianie za 22 tys. zł. Akcja Polskiego Związku Wędkarskiego

Dziś (wtorek 27.09) koszaliński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego przeprowadził kolejną w tym roku akcję zarybieniową Jezior Szczecineckich.

- Do akwenów przez nas administrowanych, na których prowadzimy gospodarkę rybacką, trafiło łącznie 120 kg narybku węgorza obsadowego - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Kąkol z zarządu Koła PZW "Jesiotr".

- Do Trzesiecka wpłynęło 60 kg młodych 10-cm rybek, a do jezior Wilczkowo i Ciemino po 30 kg. Narybek przyjechał do Szczecinka z firmy "Grupa Aqua Polski Węgorz" w Olsztynie.

Jak powiedział nam pracownik "Aqua", węgorz "posadzony" dziś do naszych jezior dorośnie do wymiaru łownego (50 cm) za 3-4 lata.

- Pod warunkiem, że napotka dobre warunki bytowe, ale co do tego nie mamy żadnych wątpliwości, że tak sie stanie - dodaje Mariusz Getka, pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. turystyki wędkarskiej.

Video/montaż: Andrzej Remus