Młodzi artyści zapraszają na wystawę

Miasto z Wizją / 20.07.2020 / Komentarze
Podopieczni sekcji plastycznych SAPiKu prezentują w Galerii "Zamek" swoje prace

Różnego rodzaju sekcje i kluby działające przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury zrobiły sobie wakacyjną przerwę. Zanim jednak tak się stało, uczestnicy zajęć przez cały rok szkolny doskonalili swoje talenty z przeróżnych dziedzin. Wśród nich byli oczywiście także mali plastycy, którzy przez ostatni czas intensywnie pracowali, rozwijając jednocześnie swoją pasję.

Teraz postanowili podzielić się efektami swojej pracy z rodziną, znajomymi i pozostałymi mieszkańcami naszego miasta. W szczecineckiej Galerii Sztuki Zamek na ścianach zawisły prace małych artystów, które powstały w minionym orku szkolnym.

Łącznie na ekspozycję trafiły 84 prace dzieci i młodzieży. Zostały one stworzone m.in. w ramach zajęć plastycznych działającego przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury studia plastycznego „Walor”. Część dzieł powstawała także w ramach zajęć w Pracowni Malarstwa i Rysunku.

Wystawa będzie czynna do 26 lipca.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra