Morskie Centrum Nauki zawitało do Szczecinka

Miasto z Wizją / 23.08.2018 / Komentarze
Wystawę ze stanowiskami doświadczalnymi można odwiedzać przez dwa dni

Na wszystkich mieszkańców, którzy w czwartek i w piątek (23-24.08) odwiedzą teren przy Centrum Edukacji Ekologicznej czeka ciekawa ekspozycja. Promuje ona powstające w Szczecinie Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha. Co prawda do jego otwarcia pozostały jeszcze trzy lata, jednak już dziś możemy zobaczyć, co czekać nas będzie podczas przyszłych odwiedzin w tym miejscu.

- Przyjechaliśmy do Szczecinka z wystawą promującą powstanie Morskiego Centrum Nauki. Będzie ono taką najlepszą promocją nauki. Oczywiście poprzez doświadczenie i poprzez zabawę będziemy mogli poznać nauki ścisłe i zrozumieć ich piekno na podstawie właśnie takich stanowisk, jak mamy tutaj w Szczecinku – mówi nam Grzegorz Adamowicz, specjalista ds. wystaw Morskiego Centrum Nauki. - Naszą domeną jest morski charakter. Centra nauki w Polsce i w Europie niestety pokazują jednocześnie wszystkie zagadnienia. Nasze centrum jest jednym z pierwszych w Europie tematycznych centrów nauki. Takim, w którym naukę pokazujemy właśnie w odniesieniu do naszego regionu i charakteru, czyli morskości – stoczni, portu czy rozbudowanego wędkarstwa. To, co szczecinianie robią w czasie wolnym jest również ciekawe z punku widzenia właśnie nauki.

- Otwarcie centrum planujemy na 2021 rok. Przed nami jeszcze trzy lata ciężkiej pracy nad stworzeniem takiej jednostki, która w przeciwieństwie do muzeów będzie cały czas dynamicznie się rozwijać i zmieniać swój program tak, aby móc pokazywać bieżące osiągnięcia naszych lokalnych naukowców. Będzie to wymienialna ekspozycja i zawsze będzie można przyjść i zobaczyć coś nowego – dodaje nasz rozmówca.

Wystawę można odwiedzić zarówno dziś, jak i jutro w godzinach 10-18.

Tekst, foto: Marzena Góra