Multimedialnie w oczekiwaniu na autobus

Miasto z Wizją / 12.02.2019 / Komentarze
Nowoczesne przystanki autobusowe w Szczecinku. Będzie ich 24 - z monitorami, kamerami i portami USB

Tak jak zapowiadało miasto, jeszcze w lutym na ulicach Szczecinka pojawią się pierwsze nowoczesne multimedialne przystanki autobusowe Komunikacji Miejskiej. Dziś (poniedziałek 11.02) rozpoczęto ich montaż. Finalnie będzie ich 24.

Zadanie inwestycyjne pn. „Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku” realizowana jest przy wsparciu funduszy unijnych w ramach Kontraktu Samorządowego Województwa Zachodniopomorskiego. Koszt - blisko 2,7 mln zł. Miasto ze swojego budżetu przekaże na ten cel 1,33 mln zł. Pieniądze zabezpieczono w tegorocznym budżecie.

Nowe szczecineckie przystanki znacznie będą różniły się od tych, z których mieszkańcy obecnie korzystają. Oprócz nowoczesnego wyglądu, konstrukcje zyskają także szereg multimedialnych rozwiązań. Tym samym oczekując na przyjazd autobusu, oprócz rozkładu jazdy, będziemy mogli sprawdzić także m.in. repertuar kina, nadchodzące wydarzenia kulturalne, a nawet naładować swój telefon komórkowy dzięki znajdującym się w ścianie przystanku portom USB. Obiekty te będą posiadały także swój monitoring.

Przystanki będą zlokalizowane przy ul.: Kościuszki (2 przystanki), Jana Pawła II (4 przystanki), 28 Lutego (2 przystanki), Wyszyńskiego (3 przystanki), Powstańców Wlkp., Ordona (2 przystanki), Mierosławskiego, Dworcowej, Koszalińskiej, Lipowej, Stanisława Staszica, Kołobrzeskiej, Szczecińskiej, Słowiańskiej, Cieślaka (3 przystanki) oraz przy ul. Pilskiej.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marzena Góra