Muzeum Regionalne wzbogaciło się o sporą kolekcję eksponatów

• Tv
Miasto z Wizją / 23.06.2017 / Komentarze
Wyjątkowo cenne i unikalne przedmioty pochodzą ze zbioru prywatnych kolekcjonerów

W piątkowy (23 czerwca) poranek w siedzibie Muzeum Regionalnego w Szczecinku odbyła się krótka konferencja prasowa, której celem było zaprezentowanie najnowszych eksponatów, które właśnie trafiły w poczet muzealnych zbiorów. Wśród sporej kolekcji znalazło się wiele publikacji, albumów, zdjęć, pamiątek oraz liczący tysiąc sztuk pokaźny plik szczecineckich pocztówek, pokazujących architekturę oraz życie mieszkańców głównie przedwojennego Szczecinka. Ta wyjątkowo cenna kolekcja unikalnych eksponatów pochodzi ze zbioru prywatnych kolekcjonerów – państwa Beaty i Jacka Jakubiec, którzy zdecydowali się odsprzedać ją właśnie do naszego muzeum. Koszt ich zakupu to 80 tys. zł.

Tekst, zdjęcia, video, montaż: Marzena Góra