Na biegaczy czekać będą atrakcyjne medale

Miasto z Wizją / 17.03.2019 / Komentarze
Z kolei najmłodsi uczestnicy imprezy otrzymają pluszowe żyrafy

Do największego szczecineckiego święta biegowego pozostało kilka tygodni. Mowa oczywiście o XXXVI edycji Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego, który odbędzie się 28 kwietnia.

Rejestracja zawodników startujących w tegorocznej edycji biegu ruszyła w drugiej połowie grudnia minionego roku. Swój udział w tym wydarzeniu potwierdziło dotychczas 472 pasjonatów biegania – 323 mężczyzn i 147 kobiet. Wśród nich największą grupę – liczącą 118 osób – tworzą oczywiście mieszkańcy naszego miasta. Jednak oprócz zawodników ze Szczecinka wiemy, że przyjadą do nas również goście z ponad 100 miejscowości m.in. z Warszawy, Szczecina, Koszalina, Wrocławia, Kołobrzegu czy Torunia. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił, pokonując liczącą 10 km trasę, może dokonać rejestracji odwiedzając stronę http://www.bieg.szczecinek.pl/.

Tymczasem organizator imprezy – Ośrodek Sportu i Rekreacji – zdradził już, jakie medale ozdobią pierś tych, którzy pokonają wyznaczoną trasę. Trzeba przyznać, że tegoroczne medale – choć zdecydowanie różniące się od tych ubiegłorocznych – warte są wzięcia udziału w XXXVI biegu ulicznym.

Wiadomo już także, jaka pluszowa niespodzianka czeka na najmłodszych fanów biegania. Dla każdego z małych uczestników, którzy wraz z rodzicami wystartują w biegu rodzinnym, czeka kolorowa maskotka. Tym razem za udział w imprezie każdy z maluchów otrzyma pluszową żyrafę.

Tekst: Marzena Góra