Na koniec roku więcej bezrobotnych

Miasto z Wizją / 02.01.2019 / Komentarze
Pracodawcy oferują 25 etatów

Tradycyjnie już w okresie świąteczno - noworocznym przybywa osób pozostających bez pracy. Takie zjawisko obserwujemy zarówno w mieście jak i w powiecie.

- Wiele osób powraca na święta z zagranicy, rejestruje się, by mieć chociażby dostęp do lekarza. Bliżej wiosny bezrobocie zacznie spadać - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku.

- Na koniec 2018 roku w naszych rejestrach figurowało 3861 osób, o 236 więcej niż miesiąc wcześniej. W samym Szczecinku też przybyło osób poszukujących pracy. Obecnie jest ich 1451. Większość z nich to kobiety - 2323 (powiat) i 866 (Szczecinek). Stopa bezrobocia na koniec listopada to 14,4 proc. a wskaźnik bezrobocia w Szczecinku to 5,8 proc.

Na początku nowego roku mniej jest też ofert pracy. Pracodawcy oferują na dziś 25 etatów. Na zatrudnienie mogą liczyć m.in. pracownicy ochrony, kasjerzy, dekarze, pracownicy zmiany nocnej i kucharze.

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku posiada oferty pracy w zawodach:

Asystentka stomatologiczna – wymagane wykształcenie zawodowe – 1 osoba

Betoniarz-zbrojarz – wykształcenie bez znaczenia – 1 osoba

Dekarz – wykształcenie bez znaczenia – 1 osoba

Informatyk – wymagane wykształcenie wyższe – 1 osoba

Kasjer – wykształcenie bez znaczenia – 2 osoby

Koordynator ds. rekrutacji – wymagane wykształcenie średnie, dobra znajomość j. niemieckiego – 1 osoba

Kucharz – wykształcenie bez znaczenia, ½ etatu – 2 osoby

Murarz – wykształcenie bez znaczenia – 1 osoba

Pilarz – wykształcenie bez znaczenia, uprawnienia – 1 osoba

Pilarz – wymagane wykształcenie zawodowe – 1 osoba

Pomocnik w produkcji drzewnej – wykształcenie bez znaczenia – 1 osoba

Pracownik obsługi klienta – wykształcenie bez znaczenia – 1 osoba

Pracownik ochrony w grupie interwencyjnej – wymagane wykształcenie zawodowe lub średnie, wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, legitymacja osoby dopuszczonej do posiadania broni – 4 osoby

Pracownik zmiany nocnej – wykształcenie bez znaczenia – 2 osoby

Przedstawiciel handlowy – wymagane wykształcenie średnie lub wyższe, prawo jazdy kat. B – 1 osoba

Sprzątaczka – wymagane wykształcenie zawodowe – 1 osoba

Sprzedawca w branży mięsnej – wymagane wykształcenie zawodowe – 1 osoba

Wychowawca w klubie młodzieżowym – wymagane wykształcenie wyższe pedagogiczne, ½ etatu – 1 osoba

Wychowawca w świetlicy środowiskowej – wymagane wykształcenie wyższe pedagogiczne, 7/8 etatu – 1 osoba.