Na Mysią Wyspę szybciej, przez rondo później

Miasto z Wizją / 21.06.2017 / Komentarze
Trwają szczecineckie, drogowe inwestycje

Dziś (wtorek 21.06) byliśmy na palcach budowy szczecineckich inwestycji drogowych.

Dla miłośników wycieczek na Mysią Wyspę, zarówno, a może przede wszystkim rowerem oraz własnym samochodem mamy dobrą wiadomość. Od ul. Żeglarskiej do zjazdu na Mysią Wyspę, na całej długości położony jest już asfalt! Droga, przynajmniej dziś rano, była przejezdna na całej długości.

- To pierwsza warstwa nawierzchni bitumicznej. Dziś wykonawca robót drawski POL-DRÓG rozpocznie wylewanie drugiej, finalnej warstwy - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Kołosowski, dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta.

- Firma ma czas na sfinalizowanie inwestycji do 15 lipca, jednak chce ją zakończyć do 30 do czerwca. Oczywiście, sam asfalt na drodze leśnej nr 8 to nie wszystko. Po jego położeniu prowadzone będą roboty na poboczach drogi.

Mniej pomyślną informację mamy dla kierowców podróżujących "prosto" przez Szczecinek. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jeziornej nieco się przedłuży.

Jak nam powiedział dyr. Kołosowski, pierwotny termin realizacji inwestycji - do końca czerwca, jest już nierealny. Prace powinny zostać zwieńczone do połowy lipca.

Na koniec dobra wiadomość dla mieszkańców, i nie tylko, Trzesieki. Otóż przebudowa ulicy Turystycznej zostanie zakończona w terminie, czyli do 30 czerwca.