Najlepsi uczniowie, artyści i studenci ze stypendiami burmistrza

Miasto z Wizją / 16.11.2018 / Komentarze
W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział laureaci, ich rodzice i nauczyciele

Dziś (czwartek, 15 listopada) w szczecineckim zamku odbyła się coroczna uroczystość, na którą z pewnością czekało wiele młodych osób, ubiegających się o stypendia Burmistrza Miasta. Tego dnia poznaliśmy tych najzdolniejszych, którzy w minionym roku szkolnym udowodnili, że trud włożony w zdobywanie wiedzy i ciężka praca zawsze zostają zauważone. Burmistrz miasta po raz kolejny nagrodził tych, dla których nauka jest nie tylko obowiązkiem, ale też wielką przyjemnością. Nie zapomniano również o młodych artystach i sportowcach, którzy w ostatnim roku osiągnęli znaczące sukcesy w swoich dziedzinach, rozsławiając Szczecinek na ogólnopolskich arenach.

- To jedna z najprzyjemniejszych stron bycia burmistrzem, że może nagrodzić najlepszych z najlepszych - podkreślił Jerzy Hardie-Douglas.

Oceny wniosków uczniów, studentów i sportowców ubiegających się o stypendium Burmistrza Miasta Szczecinka dokonała tradycyjnie Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta. W uroczystości wręczenia nagród wzięli, oprócz burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa i burmistrza elekta Daniela Raka, laureaci, ich rodzice i nauczyciele.

Komisja pozytywnie zaopiniowała przyznanie stypendiów 17 osobom. Wśród nich znaleźli się uczniowie szkół podstawowych: Marta Lewandowska (SP 6), Anna Horodyńska (SP 1), Aleksandra Baranek (ZSS STO) i Hanna Skrobanek (ZSS STO). Spośród gimnazjalistów stypendia otrzymają: Katarzyna Seremet (Gimn. przy PLO), Dawid Maskalaniec (Gimn. przy PLO), Zuzanna Nowak (SP 5), Jakub Karwacki-Rój (ZSS STO), Adam Adamczyk (ZSS STO) i Urszula Begiedza (SP 7). Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się także uczniowie szkół średnich – Michał Chęcicki (I LO) i Michał Kotschy (I LO).

Ponadto stypendia artystyczne otrzymali – Wojciech Giłka i Dawid Kotowicz. Obaj doskonalą swoje talenty w Szkole Muzycznej II stopnia. Nagrodę w postaci stypendium za swoje osiągnięcia otrzymał także sportowiec – Jakub Dąbrowski (Szczecinecki Klub Wakeboardowy „KABEL”) oraz studenci – Szymon Jakubiec (Politechnika Poznańska) i Agnieszka Wojtukiewicz (Uniwersytet Warszawski oraz SGH w Warszawie).

Tekst: Marzena Góra

Zdjęcia: Sławomir Włodarczyk