Najnowsza historia miasta uwieczniona na zdjęciach

Miasto z Wizją / 10.09.2018 / Komentarze
Bajecznie kolorowy album poświęcony Szczecinkowi. Każde ze zdjęć pokazuje to, co mamy najlepszego

Mijamy je niemal codziennie w drodze do pracy czy podczas wieczornych spacerów. Często tak przyzwyczailiśmy się do ich widoku, że nie zwracamy na nie szczególnej uwagi. Wciąż jednak przykuwają wzrok przyjezdnych gości i sprawiają, że Szczecinek wśród wielu z nich na długo zapada w pamięci. Mowa o „perełkach” lokalnej architektury, szczególnych miejscach będących często areną dla wielu wydarzeń kulturalnych, a także z pozoru niczym nie wyróżniających się zakątkach naszego miasta, które widziane z nieco innej perspektywy nabierają nowego wyrazu.

To także nowe inwestycje, które w ostatnim czasie wzbogaciły miejską przestrzeń, wydarzenia kulturalne, które na stałe wpisały się w kalendarz cyklicznych szczecineckich spotkań z kulturą i muzyką czy cieszące się stale rosnącą popularnością wydarzenia sportowe. Teraz możemy spojrzeć na nie zupełnie innym okiem.

Właśnie ukazał się bowiem album poświęcony w całości właśnie Szczecinkowi. Znajdziemy w nim najnowsze zdjęcia ukazujące obecne życie w naszym mieście. Fotografie wykonane przez mieszkańców – pasjonatów fotografii, profesjonalistów, przedstawicieli lokalnych mediów i tych, którzy dopiero nieśmiało rozpoczynają swoją przygodę z aparatem. Łączy je jeden element – każde ze zdjęć pokazuje to, co Szczecinek ma najlepszego. To swego rodzaju obrazkowe kompendium wiedzy o najnowszej historii naszego miasta, a także doskonała pamiątka dla tych, którzy odwiedzają Szczecinek.

Album posiada 80 stron wydanych na wysokiej jakości papierze, w twardej oprawie. Można go nabyć w cenie 35 zł odwiedzając Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Bohaterów Warszawy 6A.

Tekst, foto: Marzena Góra