Narkotyki w mieszkaniu, lokator „na dozorze”

Miasto z Wizją / 23.06.2017 / Komentarze
Amfetamina i marihuana przejęta przez policję

Szczecineccy policjanci zajmujący się przestępczością kryminalną zatrzymali 20-latka, który w mieszkaniu posiadał narkotyki o łącznej wadze 60 gramów. Młody mężczyzna już usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego dozór policji.

- Policjanci udali się pod wytypowany przez siebie adres, gdzie z uzyskanych informacji wynikało, że mogą tam znajdować się narkotyki – mówi mł. asp. Anna Matys, oficer prasowy szczecineckiej policji.

- W chwili, kiedy funkcjonariusze znajdowali się w pobliżu klatki schodowej zauważyli wychodzącego z niej młodego mężczyznę, któremu właśnie za chwilę mieli złożyć wizytę. 20-latek rozpoznał jednego z policjantów i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki zdjął i wyrzucił bluzę sportową, którą miał na sobie. Jak się później okazało w tej części odzieży funkcjonariusze znaleźli środki odurzające telefon komórkowy i klucze do mieszkania. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

- Kryminalni  sprowadzili do mieszkania zajmowanego przez 20-latka właściciela lokalu  i w jego obecności przeszukali wszystkie pomieszczenia. W trakcie tych czynności zabezpieczyli ponad 50 gramów amfetaminy i blisko 10 gramów marihuany. Młody mieszkaniec Szczecinka nie cieszył się długo wolnością. Wiedząc, że policjanci mają niezbite dowody na popełnienie przez niego przestępstwa, następnego dnia  sam  zgłosił się  do komendy.
- Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, co więcej decyzją prokuratora zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił zastosować wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności – kończy A. Matys.

Opracował: Sławomir Włodarczyk

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku