Nasi sportowcy pobiegli do Świdwina w szczytnym celu

Miasto z Wizją / 11.09.2019 / Komentarze
Był to kolejny etap rozpoczętej kilka dni temu Lokomotywy Uśmiechu

Pomimo porywistego wiatru, zimna i lejącego się z nieba deszczu postanowili przebiec wspólnie kilkadziesiąt kilometrów w szczytnym celu. Grupa 15 mieszkańców Szczecinka we wtorek, 10 września wyruszyła wspólnie do Świdwina, tym samym biorąc udział w kolejnym etapie trwającej od kilku dni Lokomotywie Uśmiechu. Udział w charytatywnym biegu wzięli sportowcy ze szczecineckiego Teamu Biegowego, tutejszego oddziału Husarii oraz z klubu Rugby Szczecinek. Biegaczom na trasie kroku dotrzymywał równie zapalony sportowiec – wiceburmistrz Maciej Makselon.

W minioną środę, 4 września ze Stargardu wyruszyła sztafeta biegnąca przez dwadzieścia jeden miejscowości z terenu naszego województwa. Szczecinek również znalazł się na trasie biegu. - Akcja polegać będzie na przekazywaniu kolejno pałeczki sztafetowej w miastach każdego powiatu podczas zorganizowanych tam imprez sportowych, w zależności od możliwości uczestników w dniu odbierania pałeczki lub startu kolejnej grupy – informowali organizatorzy jeszcze przed rozpoczęciem sztafety. - Celem akcji jest aktywizacja mieszkańców całego województwa do aktywności sportowej i charytatywnej, integracja sportowców wielu dyscyplin, promocja zdrowia, uwrażliwienie na potrzeby ludzi chorych i niepełnosprawnych.

Lokomotywa Uśmiechu dotarła w poniedziałek (9.09) do Szczecinka z Drawska. Tego dnia na Ślusarni odbył się sportowy piknik, w trakcie którego nasi szczecineccy sportowcy ugościli gości z Drawka. I oczywiście odebrali pałeczkę, aby dalej kontynuować sztafetę. Ta wyruszyła ze Szczecinka we wtorek (10.09) w samo południe w kierunku Świdwina. Tu na naszych biegaczy i rowerzystów czekała już kolejna grupa, która już dziś pokona kolejny odcinek trasy. Lokomotywa Uśmiechu potrwa do 24 września, a wszystkie zgromadzone podczas trwającej przez cały czas zbiórki pieniędzy zostaną w całości przekazane na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Michał Kisiel/ Łukasz Szerszeń