Negatywny wynik u pacjentek "Dializy"

Miasto z Wizją / 17.05.2020 / Komentarze
Dr Krzysztof Wruk: Otrzymaliśmy właśnie wyniki. U obu naszych pacjentek nie stwierdzono obecności wirusa Covid-19

Ta wiadomość z pewnością uspokoi wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu. Jak wcześniej informowaliśmy zachodziło prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem u trzech kobiet – dwóch pacjentek szczecineckiego Centrum Usług Medycznych DIALIZA i Regionalnego Centrum Nefrologii oraz jednej pacjentki przebywającej na oddziale chorób wewnętrznych szczecineckiego szpitala.

Do Szczecinka właśnie dotarła dobra wiadomość – u obu pacjentek „Dializy” i „Nefrologii” testy wykazały wynik NEGATYWNY.

- Otrzymaliśmy właśnie wyniki testów ze Szczecina. U obu naszych pacjentek nie stwierdzono obecności wirusa Covid-19. Obie panie mają wynik negatywny – mówi nam doktor Krzysztof Wruk, prezes zarządu DIALIZY i dyrektor Regionalnego Centrum Nefrologii.

Wyniki pacjentki przebywającej na oddziale chorób wewnętrznych w szpitalu nie są jeszcze znane. Natomiast dziś (17.11) w raporcie WSSE odnotowany został jeden nowy potwierdzony przypadek  zarażenia koronawirusem dotyczący pacjenta, u którego pierwsze badanie wskazało wynik dodatni. Dla pełnego potwierdzenia diagnozy będą wykonywane kolejne testy kontrolne.

Tekst: Marzena Góra