Nowa firma na terenie byłej strzelnicy garnizonowej?

Miasto z Wizją / 23.05.2018 / Komentarze
Burmistrz: Wydaje się, że w najbliższych miesiącach dojdzie do sprzedaży tego terenu. Do pracy będzie można dojechać autobusem KM

Czym bliżej końca budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 tym bardziej rośnie zainteresowanie terenami strefy ekonomicznej położonych przy ul. Koszalińskiej. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku teren zostanie sprzedany, a jedna z firm wybuduje tam zakład przemysłowy.

- Potwierdzam, jest zainteresowanie przedsiębiorcy terenem strefy ekonomicznej przy ul. Koszalińskiej (teren byłej strzelnicy garnizonowej - dop. red.) - ujawnia "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Ze względu na budowę Szczecineckiego Klastra Meblowego i inwestycyjne inicjatywy Kronospanu w pierwszej kolejności zakłady pracy lokalizowały się w południowej części miasta, bliżej Krono. Natomiast teraz jest zainteresowanie terenami położonymi przy wyjeździe ze Szczecinka na Koszalin. Takie zainteresowanie wyrażają dwie, trzy firmy. Ci, którzy ze mną już rozmawiali, tak mi się wydaje, są zdeterminowani żeby kupić grunt w strefie. Właściwie to cały teren i zbudować tam zakład pracy.

- Zobaczymy. Dziś mogę tylko powiedzieć, choć nie jestem upoważniony do tego by zdradzać tajemnice przedsiębiorców, że chodzi o firmę meblarską, która chciałaby w Szczecinku rozpocząć produkcję i wybudować halę. Czekamy na te działania. Teren jest znakomicie skomunikowany, położony tuż przy rondzie, które będzie rozpoczynało obwodnicę Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Tym bardziej, że wcześniej czy później powstanie droga łącząca to rondo na "jedenastce" z Bugnem. Teren za pieniądze unijne został całkowicie uzbrojony. Jest tam energia elektryczna, gaz, kanalizacja, woda. Tak, że tylko budować. Jest też z mojej strony obietnica, że w momencie kiedy tam powstanie zakład pracy, to Komunikacja Miejska wydłuży swoją linię autobusową, tak, żeby pracownicy firmy mogli tam dojeżdżać. Wydaje się, że w najbliższych miesiącach dojdzie do sprzedaży tego terenu - kończy nasz rozmówca.