Nowa hala sportowa przy SP1

Miasto z Wizją / 04.12.2017 / Komentarze
Wiceburmistrz Daniel Rak: W przyszłym roku wykonamy projekt, a budowę rozpoczniemy w 2019 roku. Będzie to obiekt o parametrach zbliżonych do sal sportowych przy ul. Jasnej i Wiatracznej

Jak pisaliśmy niedawno w artykule "Sportowy prezent dla Adasia"

miasto zdecydowało o budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.

- Niebawem rozpoczniemy prace projektowe, będzie on gotowy w przyszłym roku. Natomiast prace budowlane rozpoczniemy w 2019 roku - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

Jak ujawnił nasz rozmówca, nowy obiekt sportowy przy szkole pamiętającej lata 20. ubiegłego stulecia zostanie zlokalizowany na tyłach szkoły, prostopadle do istniejącej obecnie sali sportowej.

- Niemal wszystkie szkoły w Szczecinku posiadają już znakomite zaplecze sportowe - podkreśla D. Rak. - W przyszłym roku oddamy do użytku nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 6 i wówczas "jedynka" będzie już ostatnią szkołą w Szczecinku bez porządnego obiektu sportowego. Wiemy o tym, dlatego też postanowiliśmy zmierzyć się z tym problemem. Chcemy zarazem by obecnie istniejąca sala sportowa "jedynki" nadal utrzymywała swoją funkcję. Jednocześnie zostanie jakby połączona z nową salą, którą wybudujemy. Dziś mogę powiedzieć na prawie sto procent, że będzie to hala o parametrach zbliżonych do hal sportowych przy ul. Jasnej i Wiatracznej.

Jak nam powiedział wiceburmistrz, miasto zamierza starać się o dofinansowanie tej inwestycji z ministerstwa sportu.

Co prawda to dofinansowanie nie jest zbyt "zasobne" w środki finansowe, wynosi około jednej trzeciej kosztów inwestycji, ale zawsze. Tym bardziej, że wstępnie szacując budowa nowej sali sportowej pochłonie około 6 mln zł.

Ratusz wystosował właśnie zapytanie ofertowe do firm wykonujących dokumentację projektową. Ratusz zakłada, że przyszły wykonawca dokumentacji upora się z zadaniem do końca września 2018 roku.

Rysunki/wizualizacje: Urząd Miasta