Nowa sala sportowa robi wrażenie

Miasto z Wizją / 26.08.2018 / Komentarze
Piękny obiekt powstał przy SP nr 6. Otwarcie niebawem

Trwa budowa nowoczesnej sali gimnastycznej, która zlokalizowana jest przy ul. Kopernika przy Szkole Podstawowej nr 6. Obiekt ten będzie służył głównie uczniom placówki, którzy tu będą spędzali lekcje wychowania fizycznego oraz czas na sportowych zajęciach pozalekcyjnych. Inwestycja jest już na ukończeniu i lada dzień, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, sala zostanie oddana do użytku.

Obecnie wewnątrz budynku trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe głównie w pomieszczeniach sąsiadujących z halą, czyli w szatniach, łazienkach oraz pomieszczeniach technicznych. Sportowa hala została już właściwie ukończona.

Inwestycję realizuje firma „Ciepłownik” z Plewisk koło Poznania. Przedsiębiorstwo jest znane w Szczecinku z restauracji naszego najszacowniejszego zabytku - Zamku Książąt Pomorskich.

Sportowy szkolny obiekt, tak bardzo potrzebny dzieciom i młodzieży będzie kosztować blisko 5 mln zł, łącznie z dofinansowaniem ze środków zewnętrznych. Finalizację inwestycji zaplanowano na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, czyli do 31 sierpnia 2018 roku.

Tekst: Marzena Góra/Sławomir Włodarczyk

Foto: Marzena Góra