Nowe pojazdy i... autobusy dla Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 03.02.2019 / Komentarze
Miasteczko ruchu drogowego "Autochodzik" właśnie wzbogaciło się o nowe elementy

Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych lekcji, jaką powinny „odrobić” wszystkie dzieci. O to, aby tak się stało, od wielu lat dbają funkcjonariusze szczecineckiej straży miejskiej. Każdego roku cyklicznie odwiedzają oni uczniów szczecineckich szkół i podopiecznych przedszkoli, aby rozmawiać z dziećmi właśnie o bezpieczeństwie, unikaniu zagrożeń i zachowań w rozmaitych sytuacjach.

Podstawą każdego ze spotkań jest nauczenie dzieci prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych i zasad poruszania się w obrębie drogi. Nieocenioną pomocą dydaktyczną, która pozwala poprzez zabawę przykuć uwagę dzieci i wzbudzić ich zainteresowanie, jest z pewnością miasteczko ruchu drogowego „Autochodzik”. Mata z pasami, mini sygnalizatory świetlne, znaki drogowe i „przebrania” w kształcie samochodów, którymi dysponują strażnicy, zdecydowanie ułatwia naukę. Teraz tego typu zajęcia będą jeszcze bardziej rozbudowane.

Miasteczko ruchu drogowego szczecineckich strażników właśnie wzbogaciło się o nowe elementy. – Stare elementy były już mocno wyeksploatowane poprzez ich ciągłe użytkowanie. Teraz mamy nowe miasteczko, dodatkowo rozbudowane o dwa autobusy i radiowóz straży miejskiej – mówi nam spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze szczecineckiej Straży miejskiej. - Nowe miasteczko ruchu drogowego jako pierwsze wypróbowały dzieci z Przedszkola Niepublicznego Tęcza. Wkrótce wraz z zestawem Autochodzik zaczniemy ponownie odwiedzać szkoły i przedszkola, a także uczestniczyć w rozmaitych wydarzeniach w naszym mieście – dodaje nasza rozmówczyni.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Straż Miejska w Szczecinku