Nowymi Ursusami pojedziemy w grudniu

Miasto z Wizją / 27.11.2018 / Komentarze
Zanim autobusy wyruszą w regularne trasy, muszą przejść wszystkie wymagane odbiory

Jak już informowaliśmy w pierwszej połowie listopada do Szczecinka dotarły dwa pierwsze nowe elektryczne autobusy marki Ursus. Po tygodniu przyjechał odo nas kolejnych osiem pojazdów. Nowe elektryczne szczecineckie autobusy miejskie utrzymane zostały w dobrze znanych mieszkańcom zielonych i białych barwach z dodatkiem szarości. Posiadają także spore przeszklenia oraz rozsuwane okna. Swoim nowoczesnym wyglądem z pewnością będą wyróżniały się na tle pozostałej floty Komunikacji Miejskiej.

Ostatnie dni upłynęło pracownikom Komunikacji Miejskiej na testowaniu pojazdów, sprawdzaniu czy wszystko zostało zrealizowane zgodnie z zamówieniem oraz testowaniu autobusów na trasach. Dlatego też uważni przechodnie mogli już zobaczyć nowe autobusy na ulicach Szczecinka. Jednak na przejażdżkę elektrycznymi pojazdami musimy jeszcze chwilę poczekać. Zanim wyrusza one w regularne trasy, muszą przejść wszystkie wymagane odbiory.

- Póki co autobusy rzeczywiście już wyjechały na miasto i odbywały jazdy techniczne w ramach przygotowania odbiorów – mówi nam Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej. – Za chwilę otrzymamy od wykonawcy zgłoszenie gotowości do odbiorów, bo pojazdy są już właściwie gotowe. Później my musimy taki odbiór wykonać. Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, co uniemożliwiłoby nam odbiór, to pojazdy w pierwszej połowie grudnia będą mogły wyruszyć w regularne trasy i realizować kursy.

Przypomnijmy. W listopadzie minionego roku szczecinecka Komunikacja Miejska podpisała z firmą Ursus z Lublina umowę na dostawę 10 elektrycznych autobusów. Miasto otrzymało pokaźne dofinansowanie na ich zakup z Regionalnego Programu Operacyjnego i wynosi ono aż 85 procent wartości całej inwestycji.

Tekst, foto: Marzena Góra