Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Miasto z Wizją / 26.08.2018 / Komentarze
Uroczystość w sobotę 1 września o godz. 4.45

W sobotę 1 września przy pomniku żołnierzy Armii Radzieckiej i Wojska Polskiego poległych w walkach o wyzwolenie ziemi szczecineckiej w lutym 1945 roku odbędą się okolicznościowe uroczystości upamiętniające bohaterski czyn żołnierza polskiego w wojnie obronnej 1939 roku, a zarazem 79 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu najstraszliwszej w dziejach ludzkości wojny.

Organizatorem obchodów jest Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

W programie: hymn państwowy, okolicznościowe wystąpienie oraz modlitwa za poległych i kombatantów II wojny światowej. Uczestnicy manifestacji złożą wiązanki kwiatów pod pomnikami: Poległych o Wyzwolenie Ziemi Szczecineckiej, Lotników Wojsk Alianckich oraz Żołnierzy Armii Krajowej.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Szczecinka. Początek uroczystości o godz. 4.45.