Od 1 maja za wodę i ścieki zapłacimy mniej

Miasto z Wizją / 27.03.2017 / Komentarze
To kolejny rok z rzędu, kiedy zamiast podwyżki, czeka nas obniżka rachunków

To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców Szczecinka - już wkrótce za wodę i ścieki zapłacimy mniej. Podczas dzisiejszej (27.03) obrad prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przedstawił radnym proponowane ceny, które mają zacząć obowiązywać od 1 maja. To kolejny rok z rzędu, kiedy zamiast podwyżki, czeka nas obniżka rachunków.

Zgodnie z nową taryfą obniżka ceny za wodę i ścieki łącznie wyniesie 12 gr za 1 m3. Przypomnijmy. Dotychczas cena wody i ścieków wynosiła 11 zł i 55 gr za 1 m3 (dla porównania w 2015 r. za wodę i ścieki płaciliśmy 11,69 zł). Teraz zapłacimy o 12 gr mniej, czyli 11,43 zł za m3 (3,29 zł za wodę oraz 8,14 zł za ścieki). Dodajmy, że oprócz taryfy, zmieni się także abonament za wodę i ścieki. Nowa proponowana cena będzie niższa o 9 gr.

Radni jednogłośnie zatwierdzili nową taryfę. Zacznie ona obowiązywać od 1 maja br.

Tekst, foto: Marzena Góra