Od niedzieli nowy roczny rozkład jazdy pociągów

Miasto z Wizją / 09.12.2018 / Komentarze
W ciągu doby ze Szczecinka odjedzie 38 składów, w tym 7 pospiesznych

W niedzielę 9 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Będzie aktualny do 9 marca 2019 r. Później kolejarze wprowadzą jeszcze kilka jego korekt (marzec, czerwiec, wrzesień i październik), głównie ze względu na trwające i planowane remonty magistrali kolejowych.

Co się zmieni na torach? U nas niewiele. W ciągu doby ze szczecineckiego dworca PKP odjadą 38 pociągi w tym 7 pospiesznych.

Pierwszy ruszy w trasę o godz. 4.25, z kolej ostatni o godz. 21.00. Szczecinek będzie miał bezpośrednie połączenia m.in. z: Warszawą, Lublinem, Bydgoszczą, Poznaniem, Wrocławiem, Katowicami, Krakowem, Rzeszowem i Przemyślem.

Pierwszy poranny skład - do stolicy województwa wyruszy na szlak o godz. 4.25 (od 17 grudnia). Podróż do Szczecina potrwa niespełna 3 godziny.

O godz. 4.50 odjedzie pociąg do Słupska (pod warunkiem, że PKP PLK zdąży zakończyć remont torowiska).

O godz. 5.34 odjedzie pociąg do Kołobrzegu, o godz. 6.22 do Czarnego, o godz. 6.25 do Szczecina, a o godz. 6.27 do Poznania. Dwie minuty później będziemy mogli wsiąść do pociągu i pojechać do Koszalina. Z kolei o godz. 6.45 ze szczecineckiego dworca odjedzie pociąg do Chojnic. Czas podróży - ponad godzinę.

O godz. 7.45 ze Szczecinka odjedzie IC "Szkuner" do Katowic przez Poznań, Wrocław, Opole i Gliwice. Skład będzie kursować codziennie, również w niedziele i święta.

Wieczorem pojedziemy do Poznania - odjazd o godz. 18.20, Koszalina - 18.21, Szczecina - 18.23, Chojnic - 18.26, Runowa Pomorskiego 19.10, Kołobrzegu - 20.17 oraz do Słupska i Kołobrzegu (IC "Szkuner" przez Koszalin). Odjazd pospiesznego składu o godz. 21.00.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zastrzega, że z uwagi na obfitą ilość prac remontowych na torach godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z i do stacji Szczecinek mogą ulegać modyfikacji. Z tego powodu kolejarze apelują do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy. Te można znaleźć na stronach internetowych przewoźników. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.

Gdzie pojedziemy szybciej od rozkładu jazdy 2018/2019? - Portal Rynek Kolejowy

W niedzielę, 9 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Przewoźnicy oferują nowe połączenia. PKP PLK wskazały na jakich szlakach można spodziewać się przyspieszenia pociągów, a także gdzie dojdzie do otwarcia zmodernizowanych szlaków.

PKP PLK zwraca uwagę, że od niedzieli czas przejazdu na trasie Poznań – Piła skróci się o ok. 15 min dla pociągów pośpiesznych. To efekt modernizacji linii na odcinku Oborniki Wielkopolskie – Piła. Szlak ten został otwarty w październiku, ale dopiero od grudnia bardziej odczujemy rezultat kompleksowego remontu.
Nie wszędzie będzie lepiej
Niestety, pomimo wcześniejszych zapewnień, podróżni nie wrócą do pociągów na linii 405. Między Miastkiem a Słupskiem wciąż trwa modernizacja linii. Według zapewnień inwestora ma się zakończyć w marcu, ale termin ten wydaje się mało realny zważywszy na zaawansowanie prac.