Od września w Szczecinku pięć podstawówek

Miasto z Wizją / 19.03.2017 / Komentarze
Rada Miasta zdecyduje o nowej sieci szkół

Reforma oświaty wprowadzona przez rząd wymusza na samorządach wiele działań. Jednym z nich jest stworzenie nowej sieci szkół oraz wygaszanie gimnazjów. O tym jak ten proces przebiegać będzie w Szczecinku, zdecyduje Rada Miasta na obradach w poniedziałek 27 marca.

Radni podejmą uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez miasto do nowego ustroju szkolnego. Uchwała określa też plan sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez miasto, a także granice obwodów szkół podstawowych na okres od 1 września br. do 31 sierpnia 2019 roku.

Według planów miasta, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza przy Placu Wazów od 1 września br. przekształci się w ośmioletnią szkołę podstawową.

Podobny proces czeka: Szkolę Podstawową nr 4 im. Armii Krajowej przy ul. Jasnej, Szkołę Podstawową nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego przy ul. Kopernika i Szkołę Podstawową nr 7 im. Noblistów Polskich przy ul. Krakowskiej.

Ponadto funkcjonująca dotąd w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego Integracyjna Szkoła Podstawowa, z siedzibą przy ul. Wiatracznej 1 września br. stanie się ośmioletnią szkołą podstawową o nazwie: Szkoła Podstawowa nr 5.

Jaki los czeka gimnazja? Otóż Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy zostanie włączone do SP nr 6. Nowa placówka rozpocznie kształcenie 1 września br. Dzień wcześniej Gimnazjum nr 1, jak i pozostałe, zniknie z mapy szkół w Szczecinku.

Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego przy ul. Wiatracznej, składający się z Gimnazjum nr 2 oraz Integracyjnej Szkoły Podstawowej 1 września br. przekształci się w ośmioletnią szkołą podstawową. Nowa placówka otrzyma nazwę: Szkoła Podstawowa nr 5. Z kolei Gimnazjum nr 3 im. Adama Giedrysa przy ul. Krakowskiej zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 7.

Rada Miasta zdecyduje również o granicach obwodów poszczególnych placówek szkolnych. I tak Szkoła Podstawowa nr 1 obejmie swoim zasięgiem ulice:

Akacjowa, Boczna, Bolesława Limanowskiego, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Chodkiewicza, Chojnicka, M. Curie-Skłodowskiej, Czaplinecka, Czarnobór, Czwartaków, Dębowa, Drahimska, Dworcowa, Fabryczna, Gdańska, gen. Józefa Wybickiego, gen. W. Sikorskiego, Grudziądzka, Harcerska, plac Harcmistrza Aleksandra Kamińskiego, Ignacego Łukasiewicza, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kanałowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego od nr 60, Kasztanowa, Klasztorna, Klonowa, Kolejowa, Konwaliowa, 28-go Lutego, Jacka Malczewskiego, Malinowa, Matejki, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mestwina, Mickiewicza, Miła, Miodowa, Modrzewiowa, Obrońców Westerplatte, Ostrobramska, Orląt Lwowskich, Orzechowa, Pilska, Witolda Pileckiego, plac Zesłańców Sybiru, plac Wazów, Poznańska, Przemysłowa, Różana, Słoneczna, Sosnowa, Stanisława Staszica, Szarych Szeregów, Szczecińska, Tulipanowa, Toruńska, Traugutta, Warszawska, Waryńskiego, Wierzbowa, Wilczkowska, Wiśniowa, Wrzosowa, T. Zana, miejscowość: Lipnica.

Szkoła Podstawowa nr 4, ulice:

Władysława Bartoszewskiego, Bartosza Głowackiego, Bohaterów Warszawy, Drzymały, Jasna, Jeziorna, Junacka, Juliana Ordona,
J. Kilińskiego, Koszalińska „stara” do ronda O. Zawadzkiej), Kościuszki L- od nr 2 do 60; P - od nr 1 do nr 65, Kręta, Ks. Elżbiety, Lelewela, 1-go Maja, 3-go Maja, Mariacka, Ludwika Mierosławskiego, Młynarska, Nowa, Ogrodowa, Parkowa, plac Sowińskiego, plac Wolności, Podgórna, Piotra Skargi, Polna L - od 2 do 36, P – od 1 do 23,  Rzemieślnicza, Sadowa, Strażacka, Szewska, Wojska Polskiego, Wyścigowa, Zamkowa, Zielona.

Szkoła Podstawowa nr 5, ulice:

Bugno, Garbary, Jana Pawła II, Kaszubska, Kisielewskiego, Konopnickiej, Koszalińska „nowa” (od ronda O. Zawadzkiej), Lipowa, Myśliwska, Narutowicza, Parkowa, Podwale, Powstańców Wielkopolskich, Profesora Władysława Szafera, Rzeczna, Szkolna, Wiatraczna, Wileńska, Wodociągowa, Zaułek.

Szkoła Podstawowa nr 6, ulice:

Armii Krajowej, Artyleryjska, Bagienna, Bolesława Prusa, Chełmińska, Cypriana Kamila Norwida, dr Genowefy Matusewicz, E. Plater, Haliny Poświatowskiej, Juliana Tuwima, Kamienna, Jana Kochanowskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego od nr 3 do nr 59, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kopernika, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Kwiatowa, Leona Kruczkowskiego, Leśna, Łódzka I, Łódzka II, Marii Dąbrowskiej, Młyńska, Moniuszki, M. Reja, Niecała, plac Młyński,
plac Winniczny, Pomorska, Poniatowskiego, Rybacka, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Słowiańska, Słupska, Spółdzielcza, Stanisława Wyspiańskiego, Szymanowskiego, Wiejska, Winniczna, Władysława Cieślaka.

Szkoła Podstawowa nr 7, ulice:

Barwicka, Białogardzka, Budowlanych, Brzegowa, Cicha, Derdowskiego, gen. L. Niedźwiadka-Okulickiego, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, gen. S. Grota-Roweckiego, gen. T. Bora-Komorowskiego, Gołębia, Gotycka, Grunwaldzka, Jagiełły, Jaskółcza, Jastrzębia, Karlińska, Kołobrzeska, Kosińskiego, Kościuszki L-od nr 62; P-od nr 67, Krajobrazowa, Krakowska, Królowej Jadwigi, Krucza, Kukułcza, Letniskowa, Lwowska, Łowiecka, Malborska, Mazurska, Orla, Pogodna, Polna L-od nr 38; P- od nr 25, Połczyńska, Przytulna, Puławskiego, Radosna, Słowicza, Skowronkowa, Sowia, Spacerowa, Sójcza, Św. Rozalii, Trzesiecka, Turystyczna, Warmińska, Wczasowa, Wilczkowska, Witolda, Wypoczynkowa, Zawiszy, Ziemowita, Żeglarska, Żurawia. Miejscowości: Brzostowo, Janowo.