„Odjazdowi Bibliotekarze” pojechali wokół jeziora

Miasto z Wizją / 21.05.2018 / Komentarze
Słońce, rower i… dobra lektura

Każdego roku w maju miłośnicy książek – zarówno ci młodsi, jak i starsi, postanawiają opuścić mury czytelni lub zamiast zaszywać się z lekturą w domu, postanawiają wspólnie spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu i połączyć zamiłowanie do czytania z kolejnym hobby – rowerowymi wyprawami. Nie inaczej było i tym razem. We wtorek, 22 maja w Szczecinku odbyła się kolejna, lokalna odsłona ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo, przebiegającej pod nazwą „Odjazdowy bibliotekarz”.

Jej celem jest integracja bibliotekarzy, czytelników, miłośników książek oraz rowerów, a także wspólne spędzenie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Nasi bibliotekarze wraz z młodymi czytelnikami postanowili wsiąść na rowery, wybrać się na wyprawę dookoła jeziora Trzesiecko, a w przerwach… oczywiście rozmawiać o książkach.

Miłośnicy książek w trakcie wyprawy zrobili sobie także przystanek na Mysiej Wyspie, gdzie tradycyjnie już odbył się piknik. W jego trakcie uczestnicy gościli m.in. funkcjonariuszy ze szczecineckiej Komendy Powiatowej Policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w trakcie poruszania się po ulicach oraz naszych ścieżkach rowerowych. Na wszystkich czekały również konkursy – oczywiście te związane z literaturą – a także ognisko z kiełbaskami. Jak co roku w akcję tę włączyli się strażnicy miejscy, którzy zabezpieczali przebieg rajdu.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: MBP w Szczecinku/ Straż Miejska Szczecinek